Wakacje z architekturą

📅 wtorek 21.08.2012
Wakacje z architekturą

Warsztaty architektoniczno – plastyczne dla dzieci. Tajemnice architektury

Zgłoszenia przyjmujemy drogą elektroniczną: edukacja@ma.wroc.pl

3. 07.2012 godz. 11.00 Gdzie można spotkać potwora?
W trakcie zajęć dowiecie się między innymi, czemu służyły tajemnicze maski na ścianach romańskich kościołów oraz jak wyhodować bazyliszka. Będziecie też mogli wykonać własny gargulec.

10.07.2012 godz. 11.00 Tajemne przejścia i pułapki.
W wielu zamkach, pałacach, a nawet kościołach, budowano niegdyś tajne przejścia i pułapki. W trakcie zajęć zdradzimy Wam, na jakich zasadach one działały. W trakcie warsztatów będziecie mogli wykorzystać zdobytą wiedzę przy budowaniu makiety ogrodu z pułapkami.

17.07.2012 godz. 11.00 Tajemnicze obrazy miasta.
W minionych epokach artyści stosowali rozmaite triki i wykorzystywali różne urządzenia, aby wiernie przedstawiać widoki miast. W trakcie zajęć dowiecie się między innymi czemu służyła i jak działała camera obscura, zbudujecie też magiczne pudełko ukazujące trójwymiarowy obraz.

24.07.2012 godz. 11.00 Tajemnice labiryntu.
W trakcie zajęć dowiecie się, kim był król Minos i jakie tajemnice kryją labirynty w gotyckich katedrach. Wybudujecie też z nami prawdziwy labirynt.

31. 07.2012 godz. 11.00 Gdzie można spotkać potwora?

7.08.2012 godz. 11.00 Tajemne przejścia i pułapki.

14.08.2012 godz. 11.00 Tajemnicze obrazy miasta.

21.08.2012 godz. 11.00 Tajemnice labiryntu.