Wakacje w muzeum – warsztaty dla rodzin

📅 wtorek 15.07.2014 do czwartek 17.07.2014
Wakacje w muzeum – warsztaty dla rodzin

Na koniec poznamy wyjątkowe eksponaty muzealne, prezentowane w dawnych salach klasztornych.

Terminy i tytuły warsztatów:

15.07 / wtorek / Klasztorne dzieje

16.07 / środa / Z Heweliuszem w szkolnej ławce

17.07 / czwartek / W pracowni artysty rzeźbiarza

18.07 / piątek / Muzealny skarbiec

W sierpniu spotkamy się z najmłodszymi w Oddziale Zielona Brama, by odbyć wędrówkę po dziewiętnastowiecznym Gdańsku, jego ulicach i zakamarkach. Będzie to świat niezwykły, bo już praktycznie nieistniejący, zachowany jedynie na papierze. Co się zmieniło, a co pozostało? Sprawdzimy to podczas spaceru po mieście. Natomiast podczas warsztatów plastycznych nasi uczestnicy będą mieli okazję do stworzenia widoków dawnego, lub współczesnego Gdańska.

Terminy i tytuły warsztatów:

05.08 / wtorek / Gdy nie było fotografii – Gdańsk w grafice (Oddział Zielona Brama)

06.08 / środa / Śladem dawnego Gdańska (warsztaty w przestrzeni Starego Miasta, start w Oddziale Zielona Brama)

07.08 / czwartek / Dawny Gdańsk – warsztaty plastyczne (Oddział Sztuki Dawnej)

08.08 / piątek / Współczesny Gdańsk – warsztaty plastyczne (Oddział Sztuki Dawnej)

Informacje praktyczne dla rodziców:

– warsztaty dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat

– w lipcu zajęcia odbywają się w Oddziale Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego w Gdańsku, od wtorku do piątku, w terminie: 15 – 18 lipca 2014

– w sierpniu zajęcia odbywają się w Oddziale Zielona Brama i Oddziale Sztuki Dawnej, od wtorku do piątku, w terminie: 5 – 8 sierpnia 2014

– trwają od godziny 11.00 do 12.30, w czwartki od 12.00 do 13.30

– zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie 58 301 70 61 wew. 216 i 252

– można zapisać się na cały cykl, lub na pojedynczy warsztat