Wakacje w Chorwacji na Makarskiej Riwierze

Chorwacja – Makarska Riwiera
📅 wtorek 01.08.2017 do niedziela 20.08.2017
Makarska Riwiera
Makarska Riwiera to prawdopodobnie najpopularniejsza Riwiera Chorwacji. Zachwyca pięknem krajobrazu, czystym morzem, gwarnymi barami i restauracyjkami oraz różnorodnością bazy noclegowej. Tutaj można znaleźć luksusowe hotele 4-5 gwiazdkowe, pensjonaty, apartamenty lub kwatery prywatne.

Wakacje spędzone na Makarskiej Riwierze z pewnością każdemu na długo pozostaną w pamięci. Rozrywkowe, rozgrzane wakacyjne miasteczka z jednej strony opływają krystaliczne wody Adriatyku, z drugiej zaś ograniczają surowe skały Biokovo. Na szczyty można podjechać samochodem, ale wycieczka ta zarezerwowana jest tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Także bliskie położenie od najpiękniejszych wysp Chorwacji: Hvar oraz Brać jest dodatkowym atutem Makarskiej Riwiery.

Omiś położony jest pomiędzy Makarską Riwierą a Splitem. Leży u stóp gór Mosor, u ujścia rzeki Cetiny, która obok ładnych plaż jest dodatkowym atutem tej miejscowości (na Cetinie organizuje się spływy łódką). Historia miasta sięga czasów rzymskich, kiedy założono tutaj osadę Oneum. Do dnia dzisiejszego z zabytków zachowała się baszta Fośal, kościół farny z XVII wieku z portalem z 1621 roku, XVI wieczny kościół Św. Ducha i przedromański kościółek Św. Piotra. Nad miastem natomiast wznoszą się ruiny twierdzy Fortica. Omiś wyróżnia się częściowo piaszczystymi plażami, położeniem u stóp gór Mosor oraz urokliwymi, wąskimi uliczkami.

Miejsca wydarzenia: Chorwacja – Dalmacja Środkowa – Makarska Riwiera

Data wydarzenia: 20.08.2017-27.08.2017

APARTAMENTY VANDA – DUCE / OMIS

910 EUR / apartament 4 osobowy AP3 / tydzień

Zawarte w cenie: zakwaterowanie, prąd, woda, pościel, ręczniki, opłata klimatyczna, sprzątanie końcowe, WiFi.

Dodatkowe opłaty:
Ubezpieczenie KL, NNW –  11 EUR / osobę / 8 dni * opłata na Fundusz Gwarancyjny – 2,50 EUR / osobę/ pobyt.

Największe atuty Hotelu Allegro:
70 m do żwirkowej plaży *  3 km do centrum Omisia * klimatyzacja * WIFI * komfortowe apartamenty.

Samodzielne Rodzicielstwo
Samodzielne Rodzicielstwo -wideoporadmik dla rodziców

Serdecznie zapraszamy na wakacje na Riwierę Makarską!

Biuro Podróży Globtrans sp. z o.o.

Ul. Łony 9/6, 44-200 Rybnik
Tel.: 32 42 38 384-385, fax:  32 42 38 515