V edycja Na Rodzinę Można Liczyć – Zgłoś szkołę do programu stypendialnego

📅 środa 17.08.2016 do niedziela 28.08.2016
Na Rodzinę Można Liczyć
25 lipca wystartowała V edycja programu stypendialnego „Na Rodzinę Można Liczyć”. Granty trafią do zdolnych i zaangażowanych społecznie uczniów szkół, które zgłoszą się do programu. Zapisy potrwają do 4 września. O liczbie przyznanych stypendiów zdecydują klienci IKEA. Akcja polega bowiem na tym, że za każde okazanie przy kasie karty klubu IKEA FAMILY, sklep przekaże 50 groszy na fundusz stypendialny.

Program „Na Rodzinę Można Liczyć” organizowany jest – już po raz piąty – przez IKEA i Fundację Świętego Mikołaja. W ramach akcji, angażujący się w życie lokalnych społeczności uczniowie z całej Polski, otrzymają roczne stypendia na rozwój swoich talentów. Po raz drugi nagrodzeni zostaną również stypendyści, którzy zgłoszą najciekawsze pomysły na lokalne projekty społeczne. W konkursie wyróżnionych zostanie dziesięć przedsięwzięć, a ich autorzy otrzymają – oprócz stypendium – po 5 tys. zł na ich realizację.

Stypendia trafią do młodych liderów społecznych, którzy chcą zrealizować własne projekty niosące zmiany dla lokalnej społeczności oraz uczniów, którzy nie mają wystarczających środków na rozwijanie swoich pasji – mówi Natalia Leszczyńska, Koordynator ds. Zrównoważonego Rozwoju IKEA Kraków. – Podczas zeszłorocznej edycji zebrano rekordowe 300 000 zł, a Małopolska była jednym z trzech województw, do których trafiło najwięcej funduszy. Liczymy, że w tym roku również duża cześć zebranych środków trafi do uczniów z naszego regionu – dodaje Leszczyńska.

Szkoły mogą zgłaszać się do programu od 25 lipca do 4 września 2016 roku. Głównym kryterium przyjęcia do akcji będzie zaangażowanie placówki w promowanie wśród uczniów odpowiedzialności za lokalną społeczność. Lista szkół zakwalifikowanych do programu zostanie ogłoszona na stronie programu w terminie do 9 września 2016 r. Środki na fundusz stypendialny trafiać będą od 25 lipca do 28 sierpnia 2016 r. W tym czasie za każde okazanie podczas zakupów karty klubu IKEA FAMILY, firma przekaże 50 groszy na stypendia dla uczniów.

Program „Na Rodzinę Można Liczyć” realizowany jest od 2012 roku przez IKEA i Fundację Świętego Mikołaja. Dotychczas wsparcie o łącznej wartości 1 097 679 zł otrzymało ponad 500 uczniów ze 171 szkół partnerskich.

Samodzielne Rodzicielstwo
Samodzielne Rodzicielstwo -wideoporadmik dla rodziców

Więcej o działaniach stypendystów można dowiedzieć się na IKEA.pl/Stypendia i w sklepach.

IKEA Kraków istnieje od 1998 roku. We wrześniu 2011 roku zakończyła się przebudowa sklepu, po której obiekt stał się jednym z najnowocześniejszych sklepów IKEA w Polsce. W międzynarodowym konkursie IKEA Store Award 2014, IKEA Kraków uznana została za jeden z 5 najlepszych sklepów IKEA na świecie. Ocenie poddawane były m.in. takie czynniki, jak: standardy pracy, niska rotacja pracowników, współpraca z lokalnymi dostawcami czy zadowolenie klientów. IKEA Kraków oferuje ponad 9 tys. produktów zlokalizowanych w 64 inspirujących wnętrzach. Ponadto posiada przestronną restaurację na 500 miejsc siedzących z bezpłatnym dostępem do Internetu, miejscem dla karmiącej mamy oraz strefą zabawy dla najmłodszych, a także bezpłatną bawialnię „Czarodziejski Las Smaland” z profesjonalną opieką dla dzieci w wieku 3-10 lat.
Nazwa marki IKEA to akronim – skrót utworzony z pierwszych liter imienia, nazwiska oraz nazw farmy i parafii, skąd pochodzi założyciel firmy (Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd).
O Fundacji Świętego Mikołaja
Fundacja Fundacja Świętego Mikołaja działa od 2002 roku (www.mikolaj.org.pl). Wcześniej, od 1998 roku, istniała jako nieformalna grupa przyjaciół. Obecnie jej działalność skupia się na fundowaniu stypendiów dla zdolnych dzieci z niezamożnych rodzin (program „Stypendia św. Mikołaja”). Przez 17 lat funkcjonowania przeprowadziła 38 kampanii społecznych, wspomagając 7,7 tys. młodych ludzi. Wsparciem obejmowała m.in. rodzinne domy dziecka i samotne matki. Fundacja Świętego Mikołaja jest laureatem Europejskiej Nagrody Obywatelskiej 2011, nagrody Ubi Caritas 2008, TOTUS 2006 oraz Pro Publico Bono 2005. Otrzymała także wyróżnienie Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania w 2008 roku.