UFO nadciąga! Uliczny Festiwal Osobliwości w Szamotułach

starówka w Szamotułach
📅 niedziela 04.06.2017
Uliczny Festiwal Osobliwości w Szamotułach
UFO Uliczny Festiwal Osobliwości w tym roku odkryje przed Wami swojego oblicze 4 czerwca w centrum starówki w Szamotułach. Wierzymy, że Was zaskoczymy i zauroczymy. Niech nowy logotyp będzie wyrazem nadchodzących zmian. Co roku mówimy do was innym, festiwalowym kolorem. Tym razem przywdzialiśmy złote szaty. Bo mamy mały jubileusz, spotkamy się z wami już po raz piąty!

Bo czujemy, że będzie królewska zabawa. Bo zaprosiliśmy artystów, których talent złotem się mieni. Bo mamy chiński Rok Koguta, żywiołu ognia-złota? Jakkolwiek to zinterpretujecie pewne jest, że będzie pięknie!

Sensem istnienia naszego festiwalu – poza uszczęśliwianiem publiczności – jest prezentacja żywych rzeźb. Nie ma w Polsce drugiego takiego miejsca, gdzie na taką skalę miasto opanowują statuy. Tak więc czujemy się zobowiązani, aby pokazać wam tych najlepszych ze świata. A może też i największych? Co by się stało, gdyby zebrać wybitnych artystów z całej Europy w jeden artystyczny akt? Było pięknie, byłaby moc! Tak więc będzie u nas w wykonaniu…10-osobowej grupy pod nazwą Living Statues Project. Szlak artystów z Polski, Ukrainy, Bułgarii, Portugalii i Holandii przeciął się i dzięki temu w centralnym punkcie UFO zobaczymy niecodzienną kreację zatytułowaną „Ty, ja i oni”. Ten teatr żywych rzeźb przedstawi prozaiczne sytuacje z życia współczesnych ludzi. Grupa intrygujących postaci opowie o chwilach, czasem zabawnych zdarzeniach, jakie możemy obserwować na co dzień na ulicach naszych miast. Wszystkie postacie połączy atrybut telefonu komórkowego, selfie…czyli tak jak w życiu. Już 4 czerwca pierwszy raz w Polsce na UFO.

Leśny Skrzat na UFO

Wiemy o tym, że prezentowane przez nas żywe rzeźby czarują zarówno dorosłych, jak i dzieci. Jednak co roku są statuy, które szczególnie dedykujemy dzieciom. W tym roku będzie ich kilka, a wśród nich „Leśny Skrzat” .- To klasyczna żywa rzeźba, nawiązująca do fantastyki, mitologii i wierzeń ludowych. Niech nie zwiedzie Was jej uroda i wdzięk – to chochlik, który uwielbia płatać figle, zaczepiać, prowokować i żartować. Posiada takie atrybuty jak m.in. magiczny pył, bańki mydlane czy kostur na niepokornych. Każdy otrzyma to, na co zasłużył! – mówi o swej postaci autorka Magdalena Jóźwin.
Już 4 czerwca przekonacie się, że ta pełna uroku, eteryczna postać jest nade wszystko otwarta na interakcje z publicznością i magnetycznie przyciągając ją do siebie.
Będzie to jedyna żywa rzeźba z UFO, którą będzie można zobaczyć już dzień wcześniej podczas Dnia Dziecka w Parku Zamkowym w Szamotułach.

Zapraszamy.

Szamotulski Ośrodek Kultury