Teatralny Helenów. Jak miło, jak błogo

godz. 16.00 – 21.00

TEATRALNY HELENÓW. JAK MIŁO, JAK BŁOGO *

// TEATR – elegancko i stylowo
W pięknej scenerii Parku Helenowskiego poczujemy się, jak w teatrze z przełomu wieków. Teatr Muzyczny zaprezentuje swoje najlepsze musicalowe przeboje. Przypomnimy także najpiękniejsze piosenki urodzonego w Łodzi przedwojennego tekściarza i satyryka – Andrzeja Własta. Pod gołym niebem zabrzmią takie szlagiery, jak: „Całuję twoją dłoń, madame", „Ja się boję sama spać", czy „Tango milonga". Do operetkowego Helenowa zaprosi nas łódzka Akademia Muzyczna, a atrakcje dla najmłodszych zapewni Teatr Lalek Arlekin.

// WARSZTATY – teatralnie i wesoło
Jak co roku, zapraszamy na cykl warsztatów: CHODŹ DO PARKU. JEST LATO. Tym razem nauczymy się chodzić na szczudłach jak kuglarze, będziemy robić maski oraz marionetki do domowych teatrzyków, upleciemy wianki oraz stworzymy dziecięcą orkiestrę rytmiczną. Starsi uczestnicy będą mieli natomiast okazję do eksperymentów ze zdrową i smaczną kuchnią roślinną.

// KULINARIA – pysznie i zdrowo
O to, żeby naszym podniebieniom też było błogo, zadbają łódzkie restauracje i kawiarnie. Podobnie jak w poprzednich latach, w Helenowie spróbować będziemy mogli przeróżnych przysmaków. Będzie coś na lekko, na ciepło, coś na zimno. Każdy miłośnik letnich pikników znajdzie coś dla siebie.

// CO JESZCZE?
Kiermasz, stylowe rękodzieło, książki o Łodzi i nie tylko, wystawa zdjęć dawnego Helenowa, zabytkowe auta, opowieści o parku i teatralnej Łodzi i dużo dobrej zabawy!

Stroje z epoki mile widziane!

DO ZOBACZENIE W HELENOWIE!

// Organizatorzy:
Miasto Łódź
Centrum Dialogu Łódź
Zielona Łódź
Zarząd Zieleni Miejskiej

// JAK MIŁO, JAK BŁOGO…*
*"Aria ze śmiechem" z operetki „Perichola" Jacquesa Offenbacha.

PROGRAM TEATRALNEGO HELENOWA:

//SCENA GŁÓWNA

16.00 ROZPOCZĘCIE IMPREZY
Otwarcie wystawy Muzeum Miasta Łodzi „Rendez-vous w Helenowie" i gawęda o teatralnym Helenowie

16.45 KLASYKA W PARKU – koncert trio w składzie: Maciej Łabecki, Adam Manijak, Robert Stefański

17.45 GRAJĄ TWOJĄ PIOSENKĘ… RZECZ O ANDRZEJU WŁAŚCIE – cz. I – spektakl muzyczny Warszawskiej Grupy Artystycznej „BAGATELA 15"

18.30 OPERETKOWY HELENÓW – koncert studentów Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi

19.45 GRAJĄ TWOJĄ PIOSENKĘ… RZECZ O ANDRZEJU WŁAŚCIE – cz. II – spektakl muzyczny Warszawskiej Grupy Artystycznej „BAGATELA 15"

20.30 W ŚWIECIE MUSICALU – koncert artystów Teatru Muzycznego w Łodzi, przy akompaniamencie Magdaleny Brzezińskiej wystąpią: Emilia Klimczak oraz Piotr Płuska

// INNE MIEJSCA W PARKU

16.00-20.00 WARSZTATY PLECENIA WIANKÓW – Yucca

16.30-18.00 ARLEKIN DLA NAJMŁODSZYCH – warsztaty Teatru Lalek Arlekin w Łodzi