Teatr w walizce

📅 sobota 12.11.2011
Teatr w walizce

Pies mówił. Wilk słuchał uszami, gębą, nosem, a głód coraz bardziej ściskał mu żołądek. I już, już chciał ruszyć w drogę za psem, lecz wtem patrzy…
– A cóż to takiego?
– Gdzie?
– Ot tu na karku.
– To ślad po obroży, którą na noc mi kładą, bym lepiej pilnował.
– Nie biegasz swobodnie, gdzie tylko zapragniesz?
– Nie zawsze, ale jakie to ma znaczenie?
– Olbrzymie! Lepszy w wolności kąsek lada jaki niźli w niewoli przysmaki.

Fragment adaptacji bajki "Pies i wilk" Jeana La Fontaine′a

Zajęcia są przygotowane w formie "teatru w walizce", a mali widzowie są czynnie angażowani w przebieg spektaklu oraz towarzyszących mu warsztatów. Osią spotkania jest adaptacja bajki o psie i wilku autorstwa Jeana de La Fontaine′a, przeniesiona na grunt literatury polskiej przez Adama Mickiewicza. Pies i wilk, bohaterowie krótkich scenek, pokazują dwie różne postawy wobec wolności, a ich przygody i dialogi wprowadzają dzieci w świat takich pojęć jak wolność, podległość i niepodległość. Lalki, wykonane przez scenografa teatralnego i ożywiane przez aktora, wzbudzają żywe emocje małych widzów, dzięki czemu chętnie angażują się oni w proponowane przez animatora działania warsztatowe.
Projekt realizowany przez Fundację Rodziny Józefa Piłsudskiego przy wsparciu finansowym Muzeum Historii Polski oraz Miasta Stołecznego Warszawy.

12 listopada, godz. 16.30

Uwaga: ilość miejsc ograniczona! Wcześniejsze zapisy pod telefonem (22) 842 04 25