Teatr Praska 52 – Repertuar grudzień 2017

📅 piątek 15.12.2017 do niedziela 17.12.2017
30 zł, 15 zł
komedianty

Teatr Praska 52 – Repertuar na grudzień:

15 grudnia (piątek) godz. 19.00
Biedermann i podpalacze. Czarna komedia.

16 grudnia (sobota) godz. 19.00
Pocieszne wykwintnisie. Komedia Pana Moliera.

17 grudnia (niedziela) godz. 19.00
Biedermann i podpalacze. Czarna komedia.
Bilety: 30 PLN, 15 PLN | *20 PLN, 10 PLN

*Ceny biletów dla posiadaczy kart lojalnościowych Centrum Kultury Podgórza  Podgórze w Kulturze lub Karta Seniora.

REPERTUAR W SZCZEGÓŁACH:

„Pocieszne Wykwintnisie”
Klasyczna komedia w najlepszym wykonaniu
Molier (fr.Molière ), właściwie Jean Baptiste Poquelin

Krótki opis spektaklu, piórem twórców:

„Pocieszne Wykwintnisie”
to najbardziej znienawidzona przez Francuzów molierowska sztuka.
Dlaczego? Ostrze satyry godzi w prowincję,
a ściślej w „ prowincjałki” – ich bezguście, pęd za modą,
ale też piętnuje zadzieranie nosa tych ze stolicy…
Wieczny podział na lepszy i gorszy sort!
Paryżanie i pogardzana reszta.
To świat, w którym nie można być sobą, „trza” przywdziać maskę kogoś lepszego. Jakże daleko jeszcze tym Francuzom do „wolności równości i braterstwa” Ale czy tylko im?

Reżyseria:Jan Korwin-Kochanowski

Obsada:
Aneta Gierat(Magdusia)
Magdalena Chalewicz (Kasia)
Maciej Baka ( Markiz de Mascarille)
Daniel Piskorz (Wicechrabia de Jodelet)
Jan Korwin-Kochanowski (Gorgoni)
Hanna Palka (Maryśka)
Jacek Janosz (La Grange)
Mateusz Jabczanik (Du Croisy)

Czas: 70 min.

Teatr Telewizji. Komedia sensacyjna – Teatr KTO
 Krótki opis spektaklu, piórami jego Twórców:

Teatr Telewizji to komedia sensacyjna. Losy bohaterów poprzednich dwóch spektakli Krzysztofa Niedźwiedzkiego: Atramentu dla leworęcznych i Świętych tego tygodnia stają się niespodziewanie dla nich samych podstawą scenariusza jednego z odcinków telewizyjnego serialu kryminalnego – odcinka, który transmitowany jest tym razem na żywo.
W spektaklu tym mamy z jednej strony sensacyjną i zagadkową fabułę,
z drugiej potężną dawkę humoru, który skutecznie rozbraja narastającą atmosferę grozy, z trzeciej zaskakujące zakończenie..
Premiera – 14 i 15 kwietnia 2012

Krzysztof Niedźwiedzki – w 1996 roku założył istniejącą do dzisiaj grupę kabaretową Formacja Chatelet.Jest autorem tekstów i reżyserem dwóch pierwszych programów tej grupy. Współredaguje humorystyczne pismo Nowy Pompon. Zajmuje się pisaniem tekstów satyrycznych, scenariuszy telewizyjnych i sztuk teatralnych.

„Gino i Suzi,
czyli kochaj sąsiada swego, jak siebie samego
KOMEDIA FAMILIJNA
Trupa KOMEDIANTY

Krótki opis spektaklu, piórami jego Twórców:
Spektakl jest opowieścią o sąsiedzkim życiu, które, jak wie prawie każdy, może być bardzo skomplikowane i pełne nieporozumień. I choć bohaterami jest dwójka klaunów, to jednak bliżej tym postaciom do komedii burleskowej czy niemego kina, niż do cyrku. Czerwone nosy podkreślają tylko ich groteskowość. A ponieważ przedstawienie to jest bez słów, otwiera przed widzem wachlarz gagów i komizmu sytuacyjnego. Opowiadana działaniem i akcją, toczy się przed publicznością historia burzliwej sąsiedzkiej relacji aż do …
O tym, co nast
ąpi na końcu, musicie przekonać się sami.

Występują:
Agnieszka Cianciara – Fröhlich
Jonathan Fröhlich

Czas: 55 minut

Biedermann i podpalacze; Maxa Frischa

Krótki opis spektaklu, piórami jego Twórców:
Wyobraź sobie, że do Twojego domu przychodzą podpalacze i uczciwie zapewniają Cię, że są podpalaczami, ale Ty im nie wierzysz. Mało tego, zapraszasz ich nawet do swojego domu.
Ca
ły sekret tkwi bowiem w tym, że ludzie bardzo często nie chcą wierzyć w prawdę. Tak mniej więcej przedstawia się historia pana Biedermanna. Spektakl z zaskakującym, kryminalnym finałem, dawką czarnego humoru oraz ze świetnie napisanymi rolami.
To tak
że komentarz do obecnej epoki różnego rodzaju terrorystów, którzy przenikają społeczeń Konfrontuje widza z tymi, którzy nie potrafią spojrzeć prawdzie w oczy. Mówi o świecie, w którym osiągnięcie stabilizacji wyklucza prawdę i moralność
oraz gdzie zgoda na mniejsze lub wi
ększe zło, to jak podpisanie cyrografu z diabłem. Zgrabnie napisana sztuka, autorstwa Maksa Frischa z roku 1953 zdaje się nie tracić na aktualności.
Bawi w równym stopniu, jak i ka
że zastanowić się nad tym, na ile jesteśmy w stanie oswoić i zrozumieć zło. Bardzo często bowiem, zamiast próbować go wytłumaczyć należałoby po prostu powiedzieć dość.

Reżyseria: Jan Korwin – Kochanowski

Obsada:
Jacek Janosz (Gottlieb Biedermann)
Daniel Piskorz (Eisenring)
Marek Wolny/Marek Jędrzejczyk (Schmitz)
Sylwia Chludzińska (Babette Biedermann)
Marcin Styrski (policjant)
Klaudia Szaflarska/ Hanna Palka (pokojówka Anna)

Czas: 1 h 30 min.

Teatr Praska 52
(Kraków – Dębniki, ul. Praska52)

Więcej na:
www.teatrpraska52.pl

Teatr Praska działa w strukturach Centrum Kultury Podgórza.