Teatr Praska 52 – Biedermann i podpalacze. Mamy zaproszenia!

Teatr Praska 52, ul. Praska 52
📅 piątek 06.10.2017 do niedziela 08.10.2017
Teatr Praska 52 - Biedermann i podpalacze

Zapraszamy  na  przedstawienia – tym razem dla rodziców – do Teatru Praska 52.

Wyobraź sobie, że do Twojego domu przychodzą podpalacze i uczciwie zapewniają Cię, że są podpalaczami, ale Ty im nie wierzysz. Mało tego, zapraszasz ich nawet do swojego domu. Cały sekret tkwi bowiem w tym, że ludzie bardzo często nie chcą wierzyć w prawdę. Tak mniej więcej przedstawia się historia pana Biedermanna. Spektakl z zaskakującym, kryminalnym finałem, dawką czarnego humoru oraz ze świetnie napisanymi rolami. To także komentarz do obecnej epoki różnego rodzaju terrorystów, którzy przenikają społeczeństwo. Konfrontuje widza z tymi, którzy nie potrafią spojrzeć prawdzie w oczy. Mówi o świecie, w którym osiągnięcie stabilizacji wyklucza prawdę i moralność oraz gdzie zgoda na mniejsze lub większe zło, to jak podpisanie cyrografu z diabłem.

Zgrabnie napisana sztuka, autorstwa Maksa Frischa z roku 1953, zdaje się nie tracić na aktualności, bawi w równym stopniu jak i każe zastanowić się nad tym, na ile jesteśmy w stanie oswoić i zrozumieć zło. Bardzo często bowiem, zamiast próbować go wytłumaczyć należałoby po prostu powiedzieć dość.

SKŁAD
Reżyseria: Jan Korwin – Kochanowski

Obsada:
Jacek Janosz (Gottlieb Biedermann)
Daniel Piskorz (Eisenring)
Marek Wolny/Marek Jędrzejczyk (Schmitz)
Sylwia Chludzińska (Babette Biedermann)
Marcin Styrski (policjant)
Klaudia Szaflarska/Hanna Palka (pokojówka Anna)

6, 7, 8 października o godz 19:00
Bilety do nabycia na www.teatrpraska52.pl

UWAGA! Miasto Dzieci ma dla Was niespodziankę!

Mamy do rozdania 5 podwójnych zaproszeń na spektakl „Biedermann i podpalacze”!
Chętne osoby proszone są o wysłanie zgłoszenia (o temacie:  Teatr Praska) wraz z imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu i wybranym dniem (6, 7 czy 8 X) na adres monikak@miastodzieci.pl do dnia 5 pażdziernika do godz. 12.

Zwycięzcy zostaną powiadomieni o wygranej, brak e-maila od redakcji Miasta Dzieci oznacza brak wygranej.