Targi Czterech Pasji dla najmłodszych!

Międzynarodowe Targi Poznańskie
📅 piątek 17.02.2017 do niedziela 19.02.2017
jurta mongolska
Już w najbliższy weekend rozpoczną się Targi Czterech Pasji – wydarzenie skierowana między innymi do miłośników wędkarstwa, żeglarstwa i podróży, ale nie tylko. Organizatorzy zapraszają także dzieci i młodzież, by mogły poznać uroki tych dziedzin, których wspólnym mianownikiem jest aktywne spędzanie wolnego czasu.

Po pierwsze, podwodny świat bez tajemnic. Będzie go można zobaczyć na Targach Wędkarskich RYBOMANIA przez szklane ściany największego w Europie mobilnego zbiornika wodnego. Szczupaki, leszcze, jesiotry, karpie, gigantyczne sumy, to ryby, które powszechnie zamieszkują polskie rzeki i jeziora, ale czy znają je nasze dzieci? Jeśli nie, to warto podczas najbliższego weekendu zabrać je, by stojąc przed Gigantycznym Akwarium RYBOMANII przyjrzały się podwodnemu życiu tychże okazów ryb.

Po drugie, żeglowanie od małego. Targi Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOATEX to nie tylko ekspozycja luksusowych łodzi. To także spotkania ze znakomitymi żeglarzami, również te, które mają odkryć przed młodymi ludźmi żeglarstwo od podszewki i zarazić ich pasją do spędzania czasu na wodzie. Dla najmłodszych przygotowano warsztaty, które poprowadzi Patryk Różański komandor i trener Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego „Środa”. Spotkanie w sposób ciekawy i nowoczesny wprowadzi uczestników w świat żeglarstwa sportowego. Za pomocą różnych technik edukacyjnych dzieci będą poznawać podstawowe zagadnienia związane z żeglarstwem, a także budowę żaglówki szkoleniowej klasy Optimist oraz zasady jej obsługi. Spotkanie dostarczy wiele radości i co najważniejsze dużo zabawy. Warsztaty odbywać się będą o różnych porach we wszystkie dni targów BOATEX na stoisku WOZŻ i UKŻ Środa.

Na stoisku WOZŻ będzie można również pozyskać informację o kursach żeglarskich i innych projektach, które mają na calu propagowanie żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży.
Po trzecie, dzieci które przyjdą na Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON spotkają globtroterów i przeżyją podróżnicze przygody oraz wezmą udział w konkursach, grach i zabawach przygotowanych na stoiskach wystawców. W sobotę maluchy przeniosą się do dżungli na Borneo, poznają jej mieszkańców i przygody 10-letniego podróżnika, autora książki „Dziennik Łowcy Przygód” Szymona Radzimierskiego. W niedzielę Łukasz Wierzbicki, autor książek podróżniczo-przygodowych dla dzieci, przeniesie uczestników spotkania w świat swoich książek Afryka Kazika, Dziadek i niedźwiadek, Machiną przez Chiny oraz opowie o podróżowaniu z rodziną ku dalekim egzotycznym krajom.

Na targach powstanie oryginalna jurta mongolska, czyli mieszkanie, które w Mongolii jest domem dla wielu osób mieszkających na stepach. To będzie prawdziwa gratka! Tuz obok jurty sąsiadować będzie Afrykański Targ. Będzie to miejsce z niepowtarzalnymi przedmiotami, misternie rzeźbionymi figurkami z hebanu, bajecznie kolorowymi tkaninami w tradycyjnych wzorach, oryginalną biżuterię oraz upominki. Wszystkie te rzeczy były osobiście wybrane przez Szymona Hołownię, fundatora fundacji Dobra Fabryka, organizatora targu.

Z kolei na stoisku Straży Miejskiej Miasta Poznania najmłodsi i rodzice dowiedzą się, jak unikać niebezpiecznych zdarzeń na wakacjach. Będą również praktyczne informacje nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a na najmłodszych czekać będzie miasteczko ruchu drogowego ,,Autochodzik”. Odbywać się również będą pokazy instruktażowe udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów, torby R1 czy deski ortopedycznej.