Święto Latawca w Zgierzu

27.09.14
godz. 10.00 – 13.00

Święto Latawca

Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu organizuje Konkurs "Święto Latawca", który odbędzie się w dn. 27 września 2014 r. (godz. 10:00) na terenie Zgierskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Parzęczewskiej (za osiedlem TBS).

Święto Latawca jest imprezą, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Co roku bierze w niej udział kilkudziesięciu miłośników napędzanych wiatrem konstrukcji.

REGULAMIN

Wszystkie latawce prezentowane podczas zawodów wykonywane są na ogół na zajęciach plastycznych odbywających się w MDK. Nie ma wymogu samodzielnej budowy latawca przez zawodnika – do budowy i ozdobienia latawca zawodnik może wykorzystać umiejętności rodziny, znajomych, nauczycieli i kolegów. Zawodnik może również zaprosić w/w osoby do udziału w zawodach i korzystać z ich pomocy.

Zawody rozgrywają się w dwóch kategoriach: latawce płaskie i latawce przestrzenne (skrzynkowe).

Komisja Sędziowska ocenia latawce i ich loty wg trzech kryteriów:
a) oryginalność formy, rozwiązania konstrukcyjne, użyte materiały, zastosowane technologie;
b) staranność wykonania, zdobienie, ogólna estetyka;
c) poprawność lotu, stateczność, wrażenia wizualne.
Suma punktów zdobytych przez zawodnika decyduje o jego miejscu w klasyfikacji zawodów.

Patroni honorowi: Starosta Zgierski, Prezydent Miasta Zgierza

Partnerzy: Zgierska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Drew-Sad, Wirtualny Zgierz.pl, EZG.INFO.pl.