ŚWIĘTO CZYŻYN – DZIELNICA CZYŻYNY DZIECIOM

📅 niedziela 13.06.2010
ŚWIĘTO CZYŻYN – DZIELNICA CZYŻYNY DZIECIOM

Na uczestników festynu czekać będzie wiele atrakcji estradowych. Między godz. 15.00, a 18.00 na scenie zobaczymy występy dzieci i młodzieży ze szkół, z terenu Dzielnicy XIV Czyżyny – m.in. Zespół Taneczny „Frytki” i Zespół Taneczny „Tabasco” ze SP nr 155 i Grupę taneczną z Gimnazjum nr 36. Ponadto na estradzie zaprezentują się uczestnicy Akademii Tańca SHOCK MODE, Balecik Gaduły z Ośrodka Kultury Kraków Nowa Huta, grupa taneczna biorąca udział w warsztatach organizowanych przez Radę Dzielnicy XIV, a także Krakowska Sekcja Hapkido i grupa gimnastyków sportowych z AWF-u. W przerwach pomiędzy występami estradowymi odbędzie się szereg konkursów indywidualnych i rodzinnych, na których zwycięzców czekać będą bardzo atrakcyjne nagrody.

O godzinie 18.00 rozpocznie się koncert Zespołu Sela z Młodzieżowego Klubu Środowiskowego Grupka, a o godz. 18.45 usłyszymy składankę znanych i lubianych przebojów w wykonaniu zespołu Blue Brass Band. Na zakończenie imprezy ok. godz. 20.00 Grupa Happenerska Nowa Huta z Klubu 303 Ośrodka Kultury Kraków Nowa Huta zaprezentuje własną cyrkowo – ogniową interpretację filmu „Matrix.

Poza występami i konkursami organizowanymi na scenie, na gości imprezy czekało będzie wiele atrakcji przy poszczególnych piknikowych stanowiskach. Pracownicy Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta prowadzić będą gry i zabawy dla dzieci: malowanie twarzy i zabawy plastyczne z licznymi nagrodami, Rada Rodziców ze SP nr 52 przeprowadzi szereg konkursów sportowych dla dzieci, a Grupa Happenerska Nowa Huta zorganizuje warsztaty cyrkowe podczas, których będzie można m.in. spróbować chodzenia na szczudłach, jeżdżenia na monocyklu, żonglowania itp. Liga Obrony Kraju udostępni gościom stanowiska na strzelnicy (broń pneumatyczna oraz ASG). Odbędą się także pokazy rycerskie – m.in. prezentacje strojów rycerzy z XIII wieku, walka na miecze jednoręczne, strzelanie z łuku itp. Wszyscy goście będą tez mogli w tym dniu bezpłatnie zwiedzać ekspozycję Muzeum Lotnictwa.

Organizatorzy festynu, jak co roku dużą wagę przyłożyli do bloku tematycznego związanego z zagadnieniami bezpieczeństwa. Policjanci z VIII Komisariatu zaprezentują elementy umundurowania, wyposażenia oraz broń. Dzieci będą mogły zwiedzić radiowóz i wziąć udział w quizach związanych z tematyką bezpieczeństwa. Konkursy i quizy poprowadzą również strażnicy miejscy. Funkcjonariusze Straży Miejskiej przeprowadzą także pokaz technik interwencji oraz będą uczyć bezpiecznego poruszania się rowerem. Z kolei pod fachowym okiem ratowników PCK będzie można poćwiczyć na fantomie podstawy pierwszej pomocy. Chętni, którzy nie boją się wysokości będą mogli zobaczyć cały festyn z góry – z wysokości drabiny na samochodzie bojowym Straży Pożarnej.

Najmłodszych uczestników festynu na pewno zainteresują stanowiska zabawowe dla dzieci – zjeżdżalnia (zamek dmuchany), tunel gąsienicowy, suchy basen. Warto podkreślić, że na festynie „czternastki” większa część tych atrakcji dostępna będzie bezpłatnie. Podczas imprezy rodzice będą także mogli skorzystać z porad specjalistów Polskiego Towarzystwa ADHD.

W dniu festynu wstęp na teren Muzeum od godz. 14.30 będzie bezpłatny. Zakończenie imprezy przewidywane jest na godz. 20.00.

Estrada

Godz. 15.00 – 15.05 Rozpoczęcie imprezy

Godz. 15.05 – 15.10 Grupa taneczna „Frytki” działająca przy SP nr 155

Godz. 15.10 – 15.20 Grupa cyrkowa „GHNH” działająca przy Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków Nowa Huta – pokaz umiejętności cyrkowych