Święto Czyżyn – Dzielnica Czyżyny Dzieciom

📅 niedziela 27.05.2012
Święto Czyżyn – Dzielnica Czyżyny Dzieciom

W programie imprezy organizowanej przez Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Radę i Zarząd Dzielnicy XIV Czyżyny oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego znajdą się m.in.:
• godz. 17:45 – koncert duetu Julii Miesiączek i Witolda Niedojadło – półfinalistów programu Must be the music. Tylko muzyka
• godz. 18:35 – pokaz Klubu Sportowego Capoeira Camangula
• godz. 19:00 – koncert zespołu Latające Talerze
• godz. 20.10 – Fire show w wykonaniu Grupy Happenerskiej Nowa Huta (GHNH).
Na scenie zaprezentują się także dzieci przedszkoli i młodzież ze szkół z Dzielnicy XIV Czyżyny.

Poza występami estradowymi na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Dla najmłodszych przygotowano zabawy i konkursy prowadzone przez animatorów Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta w Ogródku Zabaw Dziecięcych oraz stanowisko malowania twarzy. Dzieci będą mogły skorzystać również z wesołego miasteczka. Instruktorzy z Nowohuckiej Biblioteki Publicznej zapraszają wszystkich chętnych, a zwłaszcza dzieci, do wspólnego czytania bajek, zabaw literackich i konkursu pięknego czytania. Natomiast Liga Obrony Kraju przygotuje konkursy w strzelaniu. Jak co roku dużym powodzeniem z pewnością będą się cieszyły pokazy technik interwencyjnych oraz sprzętu Policji, Straży Miejskiej i Straży Pożarnej. Park Wodny zaprasza do zabawy z animatorami oraz na pokazy ratownictwa. Na uczestników festynu czekają jeszcze inne niespodzianki m.in. konkurs latawców, zabawy kolorowymi bańkami. Nie zabraknie także stoisk z małą gastronomią czy kramów z balonami, zabawkami i słodkościami. Niewątpliwą atrakcją będzie również możliwość bezpłatnego zwiedzania Muzeum.
Patronat Honorowy nad imprezą objął Przewodniczący Rady Miasta Krakowa – Bogusław Kośmider.

Wstęp na festyn jest wolny.
Więcej informacji na www.krakownh.pl