Świąteczne zajęcia dla najmłodszych w Dworze Artusa

📅 środa 06.12.2017
bezpłatne
Świąteczne zajęcia dla najmłodszych w Dworze Artusa

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska organizuje nieodpłatne zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat. Pod okiem edukatorów uczniowie będą poszukiwać ducha Świąt Bożego Narodzenia. Udział w mikołajkowej zabawie jest bezpłatny.

Zbliżające się Boże Narodzenie to nie tylko czas przygotowań do jednego z najważniejszych świąt chrześcijańskich. I choć najmłodszym kojarzą się one głównie z prezentami nie jest to jedyny podarunek jaki mogą otrzymać…

– Przygotowaliśmy dla naszych najmłodszych gości specjalny program świąteczny. Będziemy się razem bawić, czytać i malować, a wszystko w nawiązaniu do mikołajek oraz zbliżającej się Gwiazdki. Atmosfera Dworu Artusa wprawi nas w świąteczny nastrój, a edukatorzy pomogą przypomnieć sobie, co w świętowaniu jest najważniejsze – mówi Monika Kryger z Działu Edukacji MHMG.

Zajęcia są dedykowane dla rodzin i grup zorganizowanych.

– Zabawa odbywa się symultanicznie, tzn. można dołączyć lub zrezygnować w dowolnej chwili do wybranego animatora, który będzie oferował inne formy aktywności, a dziecko zdecyduje, co chce robić – czy rysować, czy robić własną bombkę, czy słuchać bajki czy dać pomalować sobie buzię…. – dodaje Monika Kryger.

Mikołajkowa zabawa odbędzie się 6 grudnia w godzinach 10.00 – 14.00 w Sali Rycerskiej oraz pokoju Panienki z Okienka znajdujących się w Dworze Artusa  przy ul. Długi Targ 43/44 w Gdańsku. Wstęp dla uczestników zabawy jest bezpłatny.

Informacji udziela dział Edukacji Muzeum Historycznego Miasta Gdańska: edukacja@mhmg.pl, +48 503 437 825 [Anna Czarnota]

Kiedy?: 6 grudnia 2017 r., godz. 10:00-14:00.