Świat bez granic, zajęcia dla dzieci w Katowicach

Pierwsze Piętro, Katowice
📅 czwartek 02.02.2017
Świat bez granic

„Świat bez granic” to fascynująca podróż przez wszystkie kontynenty świata, począwszy od Europy po Afrykę oraz wspaniała przygoda pozwalająca odkryć tajniki obcych lądów.

Hasłem przewodnim zajęć są słowa: „ To co inne, nie znaczy złe czy dobre – jest po prostu inne”. To niepowtarzalna szansa na lepsze zrozumienie świata i oswojenie Twojej Pociechy z innymi kulturami. Zajęcia daleko wykraczają poza lekcję geografii i zaszczepiają w dziecku bakcyla ciekawości kultur, tradycji oraz motywują do poznawania języków obcych. Cały cykl oparty jest na doświadczeniach z podróży naszej prowadzącej. Również dzięki nim rozwinęła ona wyjątkowy dar dzielenia się z najmłodszymi „magią” i wiedzą o dalekich krajach.

Nie czekaj i daj porwać swoją pociechę w barwną podróż przez dżungle, pustynie, góry i oceany!

Każde zajęcia podzielone są na dwie części pierwsza z nich jest merytoryczna – dotyczy kraju, kultury, miasta, jego tradycji, ludzi; druga część to warsztat, w trakcie którego dzieci tworzą unikatowy przedmiot związany z omawianym tematem: meksykańskie mini sombrero, instrument. Zajęcia trwają 1,5 godziny.

Co zyska Twoje dziecko?

• bliższe mu staną się pojęcia wielokulturowości, globalizacji, różnic międzyludzkich;
  • wzmocni tolerancyjną postawę wobec świata;
  • pozna mity, legendy i wierzenia;
  • pogłębi wiedzę na temat różnych krajów (Tajlandii, Egiptu, Grecji, Korei Południowej, Francji, Turcji, Brazylii i wielu innych);
  • pozna życie obcokrajowców;
  • lepiej i łatwiej zrozumie świat;
  • przełamie strach wobec „innego”;
  • zyska dodatkową motywację do nauki języków obcych;
  • będzie miało odwagę do podróży, większych i mniejszych;
  • zwiększy swoją wrażliwość na problemy społeczne;
  • wzmocni swoja odwagę do doświadczania.

Więcej informacji: http://pierwszepietro.org/swiat-bez-granic-dzieci-w-wieku-5

Uwaga!

Zapraszamy na warsztat otwierający cały cykl. Warsztat ten kosztuje 42 złote, a dla osób, które po jego zakończeniu podejmą decyzję o zapisaniu dziecka na dalsze zajęcia jest bezpłatny.

Chcemy w ten sposób dać Wam i dziecku możliwość sprawdzenia na czym będą polegały zajęcia, spotkania z prowadzącą, poznanie miejsca zajęć.

Zapraszamy!

Czwartek, 2 lutego, godz. 17:00

Dzieci w wieku 5+

Zgłoś swój udział poprzez e-mail: kontakt@pierwszepietro.org

Masz pytania? Zadzwoń: Magda 693 410 777

Warsztat otwierający cykl będzie trwał 1.5h. Dla osób, które zgłoszą swój udział w całym cyklu warsztat jest bezpłatny. Dla pozostałych uczestników koszt udziału to 42 zł/spotkanie. Płatności (karnet 4 spotkań) dokonasz przelewem do 10-tego każdego miesiąca, wpisując dokładnie swoje dane oraz nazwę warsztatu. Nr rachunku znajduje się na stronie Kontakt.

Gwarancją udziału w warsztacie jest wcześniejsza wpłata na konto.