Strefa Twórczości i Inspiracji na Nocy Kultury w Lublinie

📅 sobota 04.06.2016 do niedziela 05.06.2016
wstęp bezpłatny
Strefa Twórczości i Inspiracji na Nocy Kultury w Lublinie
Miejsce znane z jarmarkowych potańcówek pod gołym niebem, czy letnich seansów Miasto movie, stanie się przestrzenią działań twórczych, warsztatów, pokazów i spotkań. Dowiemy się dlaczego węzełki przynoszą Chińczykom szczęście, spróbujemy swoich sił na pierwszej lekcji malarstwa, spojrzymy przez gigantyczny kalejdoskop i sprawdzimy co można zrobić z suchym lodem. Uczestnicy będą mogli wykonać najmniejszy obraz świata, spróbować swych sił w szermierce lub zmierzyć się z hula-hop. A to dopiero kilka z przygotowanych na tę specjalną okazję atrakcji. Granica między twórcą a widzem zostanie zatarta poprzez wspólne działania. Przed nami spotkanie nie tylko ze sztuką, ale również ze sportem, nauką czy historią. Będziemy mieć także szansę uczestniczenia w grze miejskiej utrzymanej w konwencji „Kodu Leonarda da Vinci”. Przestrzeń Starego Miasta oraz niektóre zabytki staną się scenerią dla nie lada łamigłówki. Na płocie znajdzie się prezentacja Totemów, czyli recyklingowych form plastycznych wykonanych przez dzieci z lubelskich szkół podstawowych i przedszkoli. Wstęp na warsztaty i spotkania w Strefie Twórczości i Inspiracji jest wolny.

Program sceny w Strefie Twórczości i Inspiracji:
19:00-20:00 – Warsztaty Teatru Miecza | Teatr Miecza
20:00-20:45 – AZS CAMP | AZS Lublin
20:45-21:30 – Nocna lekcja folkloru | Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej
21:30-22:30 – Muzyka z dawnych filmów i seriali | Kwartet smyczkowy KWARTEMIA
22:30-22:45 – Chiński Smok | Koło Naukowe Studentów Sinologii KUL
22:45-23:00 – Michael Jackson Tribute | Łukasz Chmiel
23:00-23:45 – Laboratorium Eksperymentu | Fundacja Art of Science
23:45-0:00 – Finał: Lubelski Cosplay Walk | Królestwo Lubelskiego KOSplayu

Program Strefy Twórczości i Inspiracji 19:00-0:00:

• Ułańskie Lato | Stowarzyszenie Roztoczańska Konna Straż Ochrony Przyrody im. 25 Pułku Ułanów Wielkopolskich
  • EcoArt – bioróżnorodność Lubelszczyzny na szkle malowana | Fundacja Decoratornia
  • Świat cieni | Koło Naukowo-Artystyczne grafiki warsztatowej Frakcja Sucha
  • Pokazy dynamit.pl | dynamit.pl
  • Wykonanie postaci anioła w technice Powertex | Art & Hobby Studio
  • FOTOrama – zrób sobie portret w Noc Kultury | Studio Trucolours
  • TwojRobot.pl | TwojRobot.pl
  • Labirynt Wyobraźni | Galeria Labirynt
  • Plac zabaw dla dzieci i dorosłych | PSPiA KLANZA
  • Baobab czy akacja? | MDK „Pod Akacją” w Lublinie
  • Fotobudka AIESEC| AIESEC
  • Warsztaty plecionkarskie | Fundacja Warsztat
  • Namaluj Sobie Siebie |Tomasz Maped Pizoń
  • Punkt widzenia – olbrzymi kalejdoskop | Wszystkogra
  • Żywioły akwareli – pokazy malarstwa i rysunku | Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych
  • Chińskie Węzełki | Koło Naukowe Studentów Sinologii KULtrolejshow_naturalnie dzieci | Akademia Niezwykłych Umiejętności

Atrakcji nie zabraknie na całym Starym Mieście. Warto będzie zajrzeć na ulicę Kowalską, gdzie możliwe stanie się podróżowanie w czasie, na Placu po Farze wyrośnie ogniste drzewo, a przez Plac Rybny przepłyną lodowe ryby. Na cały program festiwalu składa się kilkaset wydarzeń kulturalnych, m.in. koncerty, wystawy sztuki, instalacje artystyczne, spektakle teatralne, kino i sztuka w przestrzeni miejskiej. Lubelska Noc Kultury to festiwal, który nieustannie zaskakuje. Dzieją się wtedy rzeczy niezwykłe. Sztuka ożywia miejsca nieznane lub zapomniane. Bramy stają się świetlistymi instalacjami, place i skwery scenami teatralnymi, a uliczki Starego Miasta potrafią zaskoczyć nawet stałych bywalców. Zachęcają otwarte do późna drzwi galerii, teatrów i muzeów. Noc Kultury inspiruje do odkrywania Lublina na nowo lub po raz pierwszy.

Czy i jak motywować dzieci

10. Noc Kultury w Lublinie odbędzie się w nocy z 4 na 5 czerwca 2016.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
Cały program dostępny jest na www.nockultury.pl