spotkanie z psim psychologiem dla dzieci od 4 lat

Data wydarzenia: czwartek 16.06.2011

Zapraszamy na warsztaty dzieci, które chcą mieć psa albo go niedawno dostały lub po prostu ich rodzice chcialiby aby nigdy nie zostały pogryzione przez psa na podwórku.

Jak  oswoić lęk przed psem i sprawić by spotkanie z psem było miłym wspomnieniem? W dzisiejszych czasach nie ma takiego miejsca gdzie nie spotykamy psów. Psy towarzyszą nam wszędzie – na spacerach, w komunikacji miejskiej na zakupach. Nasze dzieci z racji małych rozmiarów mogą być często narażone na pogryzienia, podrapania bądź przewrócenie przez psa. Większość takich ataków da się uniknąć gdy nauczymy dziecko właściwego zachowania się z psami. Na warsztatach przedstawimy sposób myślenia psa. Dlaczego biegające i krzyczące dziecko dla psa jest takim samym strasznym potworem jak dla dziecka wieszak w ciemności? Dlaczego patrzenie psu w oczy może zamienić go w dziką bestię? Czy dzieci mogą uciec przed psem? Dlaczego nawet najgrzeczniejszy pies czasem staje się urwisem? Dlaczego nie wolno krzywdzić psów i co czują pisy? Właśnie na takie pytania znajdziecie opowiedzi podczas godzinnego spotkania z psim psychologiem w Kalimbie!
Dobre zachowanie w obecności psa – to klucz do wspaniałych relacji!
Symulacja zachowań przy spokojnym łagodnym psie to cenna nauka pod kontrolą !
Warsztaty poprowadzi psi psycholog Monika Gorbaczyńska wraz ze swoją asystentką 7 letnią suczką rasy beagle o imieniu Kendi.
http://www.psiachata.pl
Na zajęcia wchodzimy bez żadnego picia i jedzenia, pies ma bardzo dobry węch więc każdy baton wyczuje ! Komórki wyłączamy na czas całego spotkania. Rodzice są w sali z dziećmi ale siedzą z tyłu i obserwują, a dzieci uczestniczą w zajęciach. Będzie czas kiedy rodzice będą mogli zadawać pytania.
Warsztaty dla dzieci od 4 lat
koszt (dziecko + rodzic): 25zł
Obowiązują zapisy: mailto:kofifi@kalimba.pl
lub tel. (22) 839 75 60, 501 183 953
Przy zapisie należy podać imię i wiek dziecka oraz tel. kontaktowy do rodzica. 
 
16 Czerwca CZWARTEK godz. 18:30 – 20:00
"Jak bezpiecznie przywitać się z psem" – spotkanie z psim psychologiem dla dzieci od 4 lat
Zapisz się na newsletter !


KOFIFI Kalimba - miejsce dla małych i dużych

To nieprawda, że mając małe dziecko nie można wybrać się do kawiarni. Można. Do naszej.W KOFIFI jest miejsce i dla rodziców i dla dzieci, dlatego że chcemy pokazać jak  światy maluchów i dorosłych mogą mieć …

Więcej

Adres:

KOFIFI Kalimba
ul. Mierosławskiego 19
01-549 Warszawa


Kontakt:

(22) 839 75 60 ; kom. 501 183 953
kofifi@kofifi.waw.pl lub kofifi@kofifi.net
http://www.kofifi.waw.pl

śr-czw
15.02-09.03
2017
Wydarzenia |

Rozrabiajki w Kofifi

Rozrabiajki – dla maluchów – czyli zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci od 2 do 3 lat

Więcej
śr-czw
15.02-09.03
2017
Wydarzenia |

Raczkowanki w Kofifi

Niemowlęta w tym wieku i ich mamy/opiekunów zapraszamy na zajęcia spokojne i relaksujące. Podczas każdych zajęć będziemy wspólnie śpiewem koić nerwy lub pobudzać do wspólnej zabawy w odpowiedzi na aktualne możliwości i potrzeby dzieci z grupy, poznamy wesołe masażyki i zabawy wspomagające wszechstronny rozwój niemowlęcia oraz ułatwiające codzienne czynności.

Więcej
pon-śr
06.02-01.03
2017
Wydarzenia |

Gordonki w Kofifi

Zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i małych dzieci oparte na metodzie wychowania muzycznego E. E. Gordona przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 m-ca do 4 r.ż.

Więcej
czwartek
02.02
2017
Wydarzenia |

Raz, dwa, trzy, Arcydziełko patrzy!

Proste a jakże kreatywne! Ot co. Kreatywne zajęcia plastyczne, na których dzieci pod kierunkiem utalentowanej plastyczki i pedagożki tworzą małe dzieła sztuki i świetnie się przy tym bawią. Uruchamiają wyobraźnię i przekonują się, że sztuka jest niezwykłą przygodą. Na zajęciach wykorzystamy materiały dostępne w każdym domu, a powszechnie uznawane za zupełnie niepotrzebne, czyli recyclingowo stworzymy świat na nowo.

Więcej
śr-czw
01.02-23.02
2017
Wydarzenia |

Pati Patu, czyli angielski dla najmłodszych

Zajęcia prowadzone poprzez muzykę i ruch dla dzieci w wieku 0-3 lat w języku angielskim. Odbywają się wraz z opiekunami i polegają na poznawaniu świata poprzez piosenki, rymowanki, zabawy przy użyciu ekologicznych drewnianych interaktywnych zabawek i instrumentów muzycznych.

Więcej
poniedziałek
06.02
2017
Wydarzenia |

Gordonki – bezpłatne zajęcia pokazowe

Gordonki to zajęcia umuzykalniające inspirowane metodą E.E. Gordona. Polegają na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka głównie za pomocą śpiewu. Ich głównym celem jest rozwój zdolności muzycznych i kształtowanie języka muzycznego, a za ich pomocą wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka.

Więcej
wt-wt
24.01-14.02
2017
Wydarzenia |

Bieganki – czyli zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci od 1 do 2 lat

Zajęcia adresowane są do wszystkich maluszków, które nie chcą już tylko raczkować, ale próbują swych sił fizycznych podczas chodzenia, biegania i wspinaczki (nie tylko po meblach w domu). Większość dzieci w tym wieku nie posługuje się sprawnie mową, stąd podczas naszych zajęć większy nacisk kładziemy na zabawy ruchowe i piosenki śpiewane w grupie niż indywidualne rozmowy.

Więcej
niedziela
29.01
2017
Wydarzenia |

Niedzielna niania w Kofifi

Jakie plany na niedzielę? Jeśli chcecie odpocząć, a nie macie pomysłu na to, kto mógłby zająć się Waszym dzieckiem, przychodzimy z pomocą 🙂 W każdą niedzielę w Kofifi w godzinach 12:00 – 15:00 zapewniamy opiekę animatorki dla wszystkich dzieci, które nas odwiedzą tego dnia z rodzicami.

Więcej