Słuchowisko Zwierzątka z polany – nastrojowa baśń o miłości dla dzieci

📅 czwartek 21.12.2017 do wtorek 09.01.2018
Zwierzątka z polany słuchowisko dla dzieci

Pewnego dnia wśród skłóconych zwierzątek zamieszkujących polanę zjawia się Elf Kwiatów, który  opuścił Królestwo Nocy, ponieważ ujrzał słoneczne światło i blask miłości. Wśród swarów i ciągłych wzajemnych pretensji pojawia się ktoś, kto koniecznie chce zrozumieć miłość, a przy okazji poznaje także inne ludzkie uczucia. Niespodziewanie poszukujący miłości Elf staje się dla zwierzątek przykładem okazywania miłości innym – doceniania wartości i wyjątkowości każdego stworzenia. „Każdy ma to, co ma” i może ofiarować innym coś wyjątkowego.

Obecność niezwykłego gościa przemienia całą społeczność polany. Zwierzątka dowiadują się również, dlaczego nielubiany przez nie człowiek jest tak szczególną istotą. Niestety, Elf musi się także zmierzyć z tym, skąd pochodzi i stawić czoła siłom ciemności, które chcą go odzyskać. Jednak on także został już przemieniony.

„W świetle słońca chcemy żyć, szczęśliwymi chcemy być, a gdy przyjdą ciemne dni, to świeć ty! Światło w sobie masz, światło w sobie masz – nie gaś go!” (fragment piosenki finałowej).

Słuchowisko „Zwierzątka z polany” w reż. Jerzego Latosa, zostało zrealizowane przez Teatr Dobrego Serca na podstawie autorskiego spektaklu pod tym samym tytułem. Budząc wiele emocji, w sposób prosty, radosny i przyjazny uczy dzieci życiowej mądrości, przekazując im wartościowe wzorce relacji i pozytywnych postaw.

To ósme słuchowisko tego warszawskiego teatru, które powstało we współpracy z Wydawnictwem Warto, a już na wiosnę zaplanowano kolejne, na podstawie najnowszego, premierowego spektaklu „Emanuel”. Ponadto zrealizowano dotąd wspólnie 4 audiobooki. Wszystkie produkcje przeznaczone są dla dzieci wieku od lat 4.

Zwierzątka z polany spektakl dla dzieci

Wydanie wsparli: Gmina Goleszów i Parafia Ewangelicko-Augsburska w Łodzi.

Płyty dostępne są w firmowej księgarni „Warto” w Cieszynie oraz w księgarni internetowej na www.warto.com.pl.