Kartki Pana Andersena zamiast Skrzatów w Bonie

📅 niedziela 17.12.2017
15 zł dziecko; 10 zł opiekun
Krakowskie Księgarnie na Medal

Teatr Figurki zaprasza dzieci w wieku 4-8 lat wraz z opiekunami na ostatnie w tym roku kalendarzowym teatralne spotkanie. Tym razem to zaproszenie do bardzo tajemniczego świata.

Już w najbliższą niedzielę, 17.12.2017 g. 15:00 w księgarnio-kawiarni BONA (ul. Kanonicza 11) odbędzie się mini-spektakl z warsztatem poświęcony sekretnemu życiu… Skrzatów.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują rezerwacje miejsc: figurki@teatrfigur.pl lub tel. 880-280-740. Bilety: 15 zł – dziecko; 10 zł – opiekun.

Uwaga! Informacja od Organizatora:
Z” powodu choroby aktora jesteśmy zmuszeni odwołać zapowiedziany na niedzielę spektakl „Skrzaty”
W zamian tego Teatr Figurki zagra znane i lubiane „Kartki Pana Andersena”.

„Kartki Pana Andersena” to czarująca opowieść zrealizowana w technice teatru cieni. To historia osadzona w barwnym świecie baśni Hansa Christiana Andersena. Kiedy Pan Andersen skończył spisywać swoje baśnie, to udał się z rękopisem w dłoni do swojego wydawcy, by dzieci na całym świecie mogły poznać historię Calineczki czy Dzielnego Ołowianego Żołnierzyka. Wiosenny wiatr pokrzyżował mu jednak plany. Silny podmuch porwał i rozsypał wszystkie kartki i świat baśni stanął na głowie. W kwiatuszku zamiast Calineczki siedzi obrzydliwa, wilgotna ropucha. Do myszy i Calineczki zamiast kreta przychodzą w gości „stare trolle pierwszej klasy z ogonami”. Na pomoc Panu Andersenowi i jego baśniom muszą przybyć mali widzowie, którzy dopowiedzą, uporządkują a czasem wymyślą na nowo baśnie Andersena. Powstający w interakcji z widzami spektakl każdorazowo jest inny – wszystko zależy od wyobraźni i humoru publiczności.