Rzecz, Pomysł, Zabawa – warsztaty w Muzeum Warszawy

📅 sobota 27.01.2018
🎫 10zł
Twórcza RZECZYwistość – od konkretu do twórczych działań

Muzeum może stać się przestrzenią inspiracji, tworzenia, dyskusji, zabawy. Cykl zajęć rodzinnych pozwoli odkryć te nie zawsze oczywiste perspektywy. Muzealne gabinety zamienią się w krainy pełne zagadek i niespodzianek. Uczestnicy odkryją niejeden sekret związany z niezwykłą kolekcją rzeczy warszawskich. Za ich pomocą zbadają przeszłość i współczesność Warszawy. Obiekty posłużą także jako źródło inspiracji do własnej twórczości.

Spotkania dzielą się na tematyczne bloki, które trwają po 4 miesiące. Od stycznia do kwietnia na uczestników czeka „rzecz” – okazja do przyjrzenia się eksponatom Muzeum Warszawy. Jako zostały wykonane? Jakie niosą ze sobą informacje? Warsztaty od czerwca do sierpnia to „pomysł” – laboratorium kreatywności. Wreszcie od września do grudnia nadejdzie czas na „zabawę”, czyli odpowiedź na pytanie: jak  niebanalnie, ale przyjemnie spędzać czas wolny? Rodzice mogą pozostawić dzieci pod opieką edukatorów lub towarzyszyć im w warsztatach.

WSTĘP: 10 zł, liczba miejsc ograniczona
CZAS TRWANIA: 75 min
MIEJSCE SPOTKANIA: Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42, przy kasach w kamienicy nr 42
TERMIN: soboty i dwie niedziele w miesiącu, w godz. 11.00–12.15