Rodzinny weekend na Targach: Happy Baby, HOBBY i Aqua&ZOO

📅 sobota 22.10.2016 do niedziela 23.10.2016
rozrywkowy weekend dla rodzin
Rozrywkowy weekend dla rodzin na Targach Poznańskich

Znajdź swojego bzika na targach Happy Baby, Aqua&ZOO i HOBBY w dniach 22-23 października! Wśród licznych atrakcji pojawią się: rozwojowe zajęcia dla dzieci, spotkania z inspirującymi rodzicami, egzotyczne zwierzęta, strefa gier planszowych, wyścigi zdalnie sterowanych samochodów oraz przestrzeń zakupów z rabatami.

Rodzice, dzieci, nastolatki i dziadkowie – każdy znajdzie coś dla siebie podczas rodzinnego weekendu na Targach Poznańskich. Jest to wyjątkowa okazja, aby w gronie najbliższych rozwijać swoje pasje. Wydarzenie składa się z trzech imprez o różnej tematyce, na które można wejść w ramach jednego biletu.

Frajda dla dzieci, przydatne porady dla rodziców

Targi Happy Baby to minipark rozrywki dla całej rodziny. Dzieci zostaną zaproszone do udziału w ciekawych zajęciach, dostosowanych do ich wieku. Dla małych i dużych fanów klocków LEGO będą prowadzone specjalne warsztaty z budowania konstrukcji o różnym stopniu zaawansowania.  W przestrzeni zakupowej uczestnicy znajdą również rozwojowe zabawki, które będzie można na miejscu przetestować i sprawdzić czy dziecko jest nimi zainteresowane jeszcze przed zakupem. Na ekspozycji Happy Baby pojawią się wszystkie niezbędne elementy wyprawki: kosmetyki, wózki, akcesoria, ubranka, mebelki itd. Obok znanych marek, swoją ofertę zaprezentują polscy rzemieślnicy tworzący własnoręcznie wysokiej jakości produkty. Ciekawostką dla ekorodziców będzie wymiana używanych ubrań i akcesoriów podczas Mamiego Babiego Targu. Każdy zainteresowany będzie miał okazję wystąpić w roli sprzedawcy i klienta. Na wydarzeniu można zdobyć wiele oryginalnych  produktów po niskich cenach lub wymienić te, których już nie używamy.

Tematem przewodnim targów będzie ZDROWIE. Specjaliści współpracujący z projektem Świadoma Mama opowiedzą o prawidłowej diecie przed, w trakcie i po ciąży, doradzą co należy jeść podczas karmienia piersią, pokażą skuteczne ćwiczenia, które warto wykonywać, aby zachować formę przed i po porodzie. Hitem każdej edycji targów są spotkania z ratownikiem medycznym, który podpowiada m.in. jak należy się zachować podczas zakrztuszenia niemowlęcia. Jak się okazuje, w tym przypadku wystarczy podstawowa wiedza, aby uratować życie maluszkowi. Powrót do pracy, a nawet otworzenie własnego biznesu po porodzie może okazać się wspaniałym okresem dla każdej kobiety. Wystarczy aktywnie wykorzystać dziewięć miesięcy ciąży na rozwój osobisty, skupienie się na własnych potrzebach. Jak zaplanować ten czas? Na to pytanie odpowie coach podczas spotkania motywacyjnego dla przyszłych mam. W strefie wykładów wystąpią również: prowadząca – aktorka Paulina Holtz, specjaliści medyczni, prawnik, trener chustonoszenia i psycholog. Ważnym punktem programu są również wykonywane na miejscu bezpłatne badania USG 3D.

Impreza, choć ma charakter masowy, jest nastawiona na bezpieczeństwo najmłodszych gości i kobiet w ciąży. Komfort udziału gwarantują szerokie alejki ułatwiające spokojne zwiedzanie z wózkiem lub kilkuletnim maluchem, strefy karmienia i przewijania, a także przestrzenie animacji, gdzie pod opieką specjalistów można zostawić dziecko, aby skorzystać z badań lub uczestniczyć w szkoleniu.

Targi Poznań hobby

Gry planszowe, samochody, drony i kolejki

Wyczekiwane w świecie gier nowości oraz kultowe planszówki zostaną zaprezentowane na ekspozycji targów HOBBY. Każdy będzie mógł bezpłatnie wypożyczyć wybraną przez siebie grę, aby zgłębić jej zasady w gronie znajomych w ramach festiwalu GRAnat. Miłośnicy nowych technologii powinni natomiast odwiedzić Akademię Drona, organizowaną również w ramach targów HOBBY. Instruktorzy pokażą jak sterować urządzeniem i opowiedzą o jego wszechstronnym zastosowaniu. Fanów motoryzacji nie może zabraknąć na Mistrzostwach Samochodów Zdalnie Sterowanych. Na specjalnie przygotowanym torze zmierzą się zawodnicy, którzy od lat trenują technikę oraz stale udoskonalają swoje pojazdy, aby osiągały lepsze czasy. Mocne emocje gwarantowane!

Natomiast tradycjonaliści i pasjonaci, którzy mają sentyment do modeli kolejowych znajdą na targach HOBBY makietę o łącznej powierzchni niemal dwóch tysięcy metrów kwadratowych! Ręczna praca i precyzja wzbudzają zachwyt nie tylko wieloletnich hobbystów, ale także osób, które pierwszy raz widzą miniatury kolejowego świata.

Targi Poznań gry planszowe

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Zwierzaki – wystawa i ciekawostki

„Oswojona dzikość” – pod tym hasłem odbywa się bieżąca edycja targów Aqua&ZOO. Na wydarzenie przyjeżdżają hodowcy z całej Polski, aby pokazać publiczności fascynujące życie zwierząt – ich różnorodność i zachowanie. Uczestnicy będą mogli zobaczyć m.in.: wystawę papug, skalarów, lotopałanek, tenrek, jeży, tłustogonów, pytonów, ptaszników, skorpionów czy agam. Dodatkowo, na stoiskach wystawców będzie można zaopatrzyć się w karmę, zabawki i gadżety dla swoich pupili.

aquazoo Poznań jeżyk

Bilety

Bezpłatny wstęp na rodzinny weekend mają dzieci do 13 roku życia. Bilet dla młodzieży, która nie ukończyła 16 lat kosztuje 10 zł, pozostałe osoby za wejściówkę zapłacą 20 zł. Bilety po niższych cenach można nabyć w przedsprzedaży w punktach Empik, Saturn, Media Markt oraz na ticketpro.pl.