Rodzinny weekend z Wydawnictwem Egmont na Warszawskich Targach Książki

Data wydarzenia: piątek 19.05.2017 do sobota 20.05.2017

Wydawnictwo Egmont serdecznie zaprasza wszystkich małych i dużych czytelników do odwiedzenia stoiska nr 90 w sektorze D16 na Warszawskich Targach Książki, które rozpoczną się już 18 maja na Stadionie Narodowym.

W tym roku wiele premierowych publikacji zarówno dla najmłodszych, jak i młodzieży oraz bestsellery wydawnictwa będą sprzedawane w promocyjnych cenach z 25% rabatem. Specjalnie dla bibliotekarzy będą czekały też specjalne pakiety i rabaty.

W ramach Warszawskich Targów Książki Egmont serdecznie zaprasza na spotkania z autorami związanymi z wydawnictwem, po dedykacje autorskie i premierowe wydania książek. To tylko niektóre z atrakcji, które czekają na czytelników.

Fanów planszówek i komiksów zapraszamy na drugie stoisko numer 312/G i 319/G, w Galerii.

Plan spotkań z autorami

Piątek, 19 maja, Sala dla dzieci – Galeria /poziom -1/

11.00-12.00 – Zofia Stanecka i Marianna Oklejak, autorki książek z serii „Basia”

 

Sobota, 20 maja, Sala dla dzieci – Galeria /poziom -1/

10.30-11.30 – Jarosław Kaczmarek autor książek „Gole wszechczasów” oraz „Suarez. Nigdy nie będziesz sam”

 

Sobota 20 maja, Stoisko Egmont nr 90/D16
11.00 – Marianna Oklejak autorka książek „Cuda Wianki”, „Cuda Niewidy” oraz serii „Basia”

12.00 – Justyna Bednarek, Zofia Stanecka, Ewa Nowak, Agata Kopff autorki serii „Czytam sobie”

14.00 – Ewa Nowak, autorka serii „Poczytaj ze mną”, „Czytam sobie”, „Sekretnika” oraz serii „Miętowej”

16.00 – Dariusz Tuzimek i Jarosław Kaczmarek, autorzy książek z serii „Mali Mistrzowie”

 

W ofercie Egmont Polska na targach znajdą się premierowe wydania książek, m.in.:

 • cykl „Czytam sobie”: Dobry pies, Cuda z mleka, Troja, Edison – wspierający dzieci w nauce samodzielnego czytania. „Czytam sobie” to gwarancja świetnej zabawy i sukcesu w samodzielnym czytaniu przez dzieci.
 • seria „Basia i przyjaciele”: Titi to świetna współczesna literatura dla przedszkolaków – bezpretensjonalna, zabawna i mądra. Zofia Stanecka i Marianna Oklejak, postanowiły rozszerzyć historię Basi, opisując przygody jej przyjaciół.
 • Basia i biblioteka, tradycyjnie już w książkach o Basi pytania i wątpliwości pięcioletniego człowieka zostały potraktowane z należytą powagą, a także z właściwym Zofii Staneckiej poczuciem humoru. I jak zwykle są pieczołowicie zilustrowane, w charakterystyczny dla Marianny Oklejak sposób – z mnóstwem smaczków na drugim i trzecim planie.
 • Złota różdżka, czyli bajki dla niegrzecznych dzieci jedna z najpopularniejszych i najbardziej kontrowersyjnych książek dla dzieci, jakie kiedykolwiek powstały. Klasyczna pozycja literatury niemieckiej autorstwa Heinricha Hoffmanna z ilustracjami Justyny Sokołowskiej w nowych, uwspółcześnionych adaptacjach ze wstępem Michała Rusinka. Nie lada gratka dla poszukujących książek nietuzinkowych, pięknie wydanych, gwarantujących świetną zabawę i pobudzających wyobraźnię.
 • Cuda niewidy. Zagadki dla młodszych i starszych, kontynuacja niezwykłej, wielokrotnie nagradzanej pozycji „Cuda wianki”. Wytęż wzrok, wyostrz wszystkie zmysły! Zagadki, zadania na spostrzegawczość, wyszukiwanie różnic, labirynty. – jeśli tylko zdołasz rozwiązać wszystkie łamigłówki zawarte w książce, bracia będą wiedzieli, co robić dalej. Piękne wydanie w twardej oprawie ze wspaniałymi ilustracjami Marianny Oklejak.
 • Nigdy nie będziesz samautorstwa Jarosława Kaczmarka, to najnowsza książka z serii „Mali mistrzowie”. Opowieść o chłopaku z Urugwaju to poruszająca historia wybitnego sportowca, który swoją grą zadziwia świat.
 • cykl „Poczytaj ze mną”: Pieśń o sowie; Gdy pada deszcz. W jaskini goblinów; O srebrnej łyżce  wspierający dzieci w poznawaniu gatunków i form literackich, kształtujący nawyk wspólnego czytania i przeżywania. W powstanie serii zaangażowani zostali czołowi współcześni polscy autorzy i ilustratorzy.
 • „Tkacze śmierci” – najnowszy tom przygodowej serii książek „Pięć Królestw” Brandona Mulla, w której dotychczas ukazały się „Łupieżcy niebios”, „Błędny rycerz” i „Strażnicy Kryształów”.
 • Minecraft. Podręcznik kreatywnego budowania przybliży czytelnikowi podstawy architektury oraz innych kreatywnych dziedzin, a następnie wskaże, w jaki sposób wcielić te przydatne wskazówki w życie, aby stworzyć niesamowite budowle. Gracze dowiedzą się z niego również jak łączyć ze sobą barwy i tekstury, aby uzyskiwać odmienne style, jak opracowywać szczegółowe plany skomplikowanych konstrukcji oraz poznają sztuczki pozwalające w sprytny sposób wykorzystywać różne bloki.
 • Star Wars. Przebudzenie mocy. Niesamowite przekroje Dwanaście barwnych plansz przedstawiających pojazdy i statki z filmu Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy pozwoli fanom kosmicznej serii jeszcze raz powrócić do odległej galaktyki. Niezwykle szczegółowe przekroje i wyczerpujące opisy sprawiają, że to obowiązkowa pozycja dla każdego miłośnika gwiezdnej sagi.
 • My Little Pony. Akademia Wonderbolts. Poradnik kadeta Poradnik z którego czytelnik dowie się wszystkiego o Akademii Wonderbolts – najsłynniejszej uczelni w całej Equestrii. Informacje o kadrze, zasadach zachowania obowiązujących na terenie kampusu oraz wszelkich wymogach, które należy spełnić, by stać się prawdziwym wonderboltsem. W tej książce znajdują się też sekretne zapiski Rainbow Dash!

Na stoisku nie zabraknie również naszych hitów: „Moje wypieki i desery”, cyklu „Hania Humorek”, serii „Masza i niedźwiedź”, czy książek „Kraina lodu”.

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA STOISKA EGMONT, Numer 90, sektor D16,  Promenada

Zapisz się na newsletter !


Wydawnictwo Egmont Polska Sp. z o. o.

Egmont to międzynarodowa firma z długimi tradycjami.Egmont powstał w 1878, 130 lat temu. Opowieść, która zaczęła się w małym, skromnym mieszkaniu w robotniczej dzielnicy Kopenhagi, a rozwinęła się w Skandynawską Grupę Medialną, działającą w ponad …

Więcej

Adres:

ul. Dzielna 60
01-029 Warszawa


Kontakt:

48 22 838 41 00
poczta@egmont.pl
http://www.egmont.pl
facebook

czw-pt
15.06-30.06
2017
Wydarzenia |

Magazyn i książki Auta 3

Zapraszamy na tor wyścigowy i rywalizację o Puchar Złotego Tłoka. Miłośnicy warkotu silnika i spragnieni szybkich zwrotów akcji czytelnicy nie mogą tego przegapić! To lato należy do zmotoryzowanych!

Więcej
sob-śr
13.05-24.05
2017
Wydarzenia |

Pierwsza biografia Luisa Suáreza dla dzieci

Nakładem Egmont Polska ukazała się pierwsza biografia dla dzieci Luisa Suáreza autorstwa Jarosława Kaczmarka, “Suárez. Nigdy nie będziesz sam”. To kolejny tytuł w serii książek piłkarskich “Mali mistrzowie”. Opowieść o chłopaku z Urugwaju to poruszająca historia wybitnego sportowca, który swoją grą zadziwia świat.

Więcej
czw-wt
27.04-09.05
2017
Wydarzenia |

Kolejne tytuły serii Poczytaj ze mną

Bajka, kryminał, reportaż, baśń, humor, fantasy, przygoda… Literatura ma wiele barw. Warto pokazać je dzieciom, by odkryły bogactwo utworów literackich, ich odcieni i kolorów w słowie oraz obrazie. 26. kwietnia premierę mają kolejne tytuły w cyklu “Poczytaj ze mną” Literackiego Egmontu.

Więcej
śr-pt
26.04-12.05
2017
Wydarzenia |

Złota Różdżka, czyli bajki dla niegrzecznych dzieci

Nakładem ART Egmont ukazuje się jedna z najpopularniejszych i najbardziej kontrowersyjnych książek dla dzieci, jakie kiedykolwiek powstały. Na półki księgarskie trafi klasyczna pozycja literatury niemieckiej autorstwa Heinricha Hoffmanna Złota różdżka, czyli bajki dla niegrzecznych dzieci, z ilustracjami Justyny Sokołowskiej w nowych, uwspółcześnionych adaptacjach ze wstępem Michała Rusinka.

Więcej
wt-sob
04.04-22.04
2017
Wydarzenia |

Zagraj ze mną. Tomcio i wiosenne porządki

Kolorowa zabawa w robienie porządków! Tylko spójrzcie, jaki bałagan! Nic nie leży tam, gdzie powinno. Musimy jak najszybciej uporządkować te przedmioty. Jednak gdzie co powinno się znaleźć? Czy gumowa kaczuszka może stać na talerzu obok owoców? Na pewno nie! Na szczęście, z pomocą już spieszy nasz mały przyjaciel Tomcio!

Więcej
niedziela
02.04
2017
Wydarzenia |

Cuda niewidy na Wielkich Targach Wielkanocnych

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie i Wydawnictwo Egmont zapraszają na Wielkie Targi Wielkanocne, które obędą się już w najbliższą niedzielę 2. kwietnia w siedzibie Muzeum, ul. Kredytowa 1. Na miejscu przedpremierowo będzie dostępna najnowsza książka Marianny Oklejak “Cuda niewidy. Zagadki dla młodszych i starszych”.

Więcej
nie-wt
02.04-11.04
2017
Wydarzenia |

Startuje akcja społeczna Czytam sobie

2. kwietnia w Międzynarodowym Dniu Książki Dziecięcej startuje II edycja akcji społecznej “Czytam sobie” promująca samodzielne czytanie wśród dzieci pod hasłem: Czytam sobie! Mogę być kim chcę!

Więcej
śr-pt
29.03-14.04
2017
Wydarzenia |

Kolejne tytuły serii Czytam sobie

Seria “Czytam sobie” ma już 5 lat! Ukazały się właśnie 4 kolejne tytuły serii, w tym dwie w nowych podseriach – nauka i mity. Tradycyjnie są to pozycje autorstwa najwybitniejszych współczesnych polskich pisarzy i ilustratorów dla dzieci. I, jak zawsze, porcja świetnej zabawy i wiedzy!

Więcej