Rodzinne spotkania z przyrodą

📅 sobota 21.10.2017
Wstęp bezpłatny
Rodzinne spotkania z przyrodą

Serdecznie zapraszamy poznańskie rodziny na wyprawy przyrodnicze w różne zakątki miasta Poznania. Szósta z nich odbędzie się na terenie glinianek na Kopaninie popularnie zwanych Szachtami.

Spotykamy się o godzinie 11:00 przy przystanku autobusowym „Buczka” linii numer 79. Jest tam miejsce na pozostawienie samochodu.
Podczas wyprawy spotkamy się z ornitologiem i zobaczymy jakie ptaki siedzą na stawach i dowiemy się które już odleciały na zimę a które postanowiły zostać na zimę w Polsce.
Cała wycieczka potrwa 3 godziny z przerwą na piknik.
Zapraszamy rodziny z dziećmi od 4 lat. Tempo wędrówki będzie spokojne, dostosowane do dzieci, które będą uczestniczyć w wyprawie.

CO ZABRAĆ?
Pełne buty i długie spodnie, kurtki w razie nagłego deszczu, jedzenie i picie. Ewentualnie koc do siedzenia.
Książeczkę wyprawową którą wręczaliśmy na pozostałych wyprawach.

ZAPISY:
miasto.demeter@gmail.com
tel:602-449-059

KTO PROWADZI WYPRAWĘ?
Justyna Odrzykoska-biolog, edukator przyrodniczy, pasjonatka przyrody i jej zmienności. Prywatnie mama dwójki przedszkolaków i prowadząca warsztaty przyrodnicze Spotkania z Przyrodą.
Ewa Sommer- etnolog z wykształcenia, mama dwójki dzieci. Prowadzi zajęcia etnograficzne, taneczne i rękodzielnicze. Założycielka Fundacji Miasto Demeter.
Samuel Odrzykoski- ornitolog, przewodnik turystyczny, ojciec dwójki dzieci. Prowadzi wyprawy ornitologiczne w Polsce i zagranicą.

WSTĘP BEZPŁATNY. OBOWIĄZUJĄ ZAPISY.

………………………………………………………………………………………………………….
Szósta z wypraw jest częścią całego dużego projektu. Podczas niego odbędzie się osiem spotkań przyrodniczych, organizowanych w różnych parkach i lasach miasta Poznania. Każda wycieczka będzie miała inny charakter w zależności od tego gdzie się będzie odbywać. Na pierwszej wycieczce rodziny otrzymają książeczkę wypraw do której mogą zbierać naklejki uczestnictwa. Najaktywniejsze trzy rodziny otrzymają nagrodę.
Wyprawy odbywać się będą na terenie Parku Szelągowskiego, Parku Cytadela, Glinianek na Kopaninie, Lasku na Dębinie, Zielińcu Kobylepole i w Laseku Marceliński.
Ostatnie spotkanie odbędzie się w Lasku Dębina. Zostanie tam przeprowadzone ognisko z elementami kuchni dzikiej i polowej oraz z elementami survivalowymi. Podczas ogniska nastąpi podsumowanie wycieczek i wręczenie nagród dla najaktywniejszej rodziny.

HARMONOGRAM WYPRAW:
2.09.2017- Lasek Marceliński
16.09.2017- Park Cytadela
17.09.2017- Spotkanie z psem
30.09.2017- Zieliniec Kobylepole
1.10.2017- Zajęcia „Folklor-przyroda”
7.10.2017- Glinianki na Kopaninie
14.10.2017 – Park Szelągowski
21.10.2017 – Lasek na Dębcu – ognisko kończące projekt

Projekt finansowany ze środków prgramu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz Centrum Dla Rodziny – Stowarzyszenie Instytut Zachodni