Robotyka, taniec, a może sport? Rusza rekrutacja na zajęcia w Pałacu Młodzieży

Pałac Młodzieży, Ogarna, Gdańsk,
📅 środa 02.08.2017 do niedziela 27.08.2017
rekrutacja pałac młodzieży

Pałac Młodzieży jest miejscem, w którym dzieci i młodzież z Gdańska w sposób twórczy i aktywny mogą spędzać czas wolny. Pałac stanowi centrum edukacji artystycznej, naukowej i sportowej. Dzieci i młodzież mogą tutaj rozwijać pasje, zdobywać wiedzę i umiejętności pod kierunkiem  wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.

– W ostatnim roku szkolnym nasze zajęcia cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród młodych gdańszczan. W odbywających się w różnych pracowniach zajęciach udział wzięło łącznie blisko 2150 dzieci i młodzieży. Największą popularnością cieszyły się pracownie sztuki wizualnej, do których uczęszczało ponad 520 uczestników – opowiada Danuta Sadowska-Barankiewicz, wicedyrektor Pałacu Młodzieży.

W roku szkolnym 2017-2018 w Pałacu Młodzieży działać będzie około 190 pracowni dla ponad 2200 uczestników. Tegoroczna oferta placówki wzbogacona została o nowe propozycje zajęć edukacyjnych, takie jak robotyka i programowanie, pracownia filmowa oraz wokalno-taneczna dla najmłodszych dzieci.

– Wszystkich chętnych, którzy chcą rozwijać swoje pasje i marzenia oraz w sposób kreatywny spędzać czas wolny zapraszamy do zapoznania się z ofertą i udział w rekrutacji do Pałacu Młodzieży na nowy rok szkolny – dodaje  Sadowska-Barankiewicz.

Od środy, 2 sierpnia można składać wypełnione wnioski o przyjęcie na zajęcia w sekretariacie Pałacu Młodzieży. Druk wniosku dostępny jest w sekretariacie oraz na stronie www.pmgdansk.pl. Wnioski można składać do 16 sierpnia.

24 sierpnia zostanie opublikowana lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych na zajęcia w placówce.Rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się 25 sierpnia.

Co ważne, kandydaci mieszkający poza granicami Gminy Miasta Gdańska przyjmowani będą, jeśli pozostaną wolne miejsca po przeprowadzonym postępowaniu rekrutacyjnym.