Radosna Parada Niepodległości 2017

Rynek
📅 sobota 11.11.2017
Radosna Parada Niepodległości

Od kilkunastu lat 11 listopada wrocławianie całymi rodzinami spotykają się w centrum miasta, by oddać hołd bohaterom walk o odzyskanie niepodległości oraz wziąć udział we wspólnej Radosnej Paradzie Niepodległości.

Parada wystartuje z Rynku o 11.30 i przemaszeruje ulicą Kazimierza Wielkiego, Widok, Teatralną, aż do placu Wolności. Po zakończeniu parady dla jej uczestników przewidziane są atrakcje, m.in. miasteczko harcerskie, grochówka. Wówczas zostaną również ogłoszone wyniki konkursów, w tym na najładniejszą kartkę z okazji 150. rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego. Wystawę najlepszych prac wrocławskich uczniów będzie można oglądać w Kościele Garnizonowym pw. św. Elżbiety do 21 listopada 2017 r.

– Do parady zgłosiło się już 56 szkół i jedno przedszkole. W sumie spodziewamy się, że weźmie w niej udział ok. 3000 uczniów oraz nauczyciele i rodzice. Na pewno będzie bardzo wesoło i kolorowo – zapowiada Ewa Skrzywanek, konsultant Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, jednego z głównych organizatorów Radosnej Parady Niepodległości.

Program XVI Edycji Radosnych Obchodów Święta Niepodległości we Wrocławiu 11.11.2017 r.

Czy i jak motywować dzieci

• 10.00 – 11.15 Msza św. w intencji Ojczyzny – kościół garnizonowy,
  • 10.30 zbiórka szkół na Rynku,
  • 11.30 – 12.30 – uroczysty apel niepodległościowy na Rynku, w tym przekazanie flagi RP i flagi Wrocławia pomiędzy szkołami, Musztra paradna,
  • 12.30 – 13.30 Radosna Parada Niepodległości: przemarsz ulicami (Kazimierza Wielkiego – Widok – Teatralna do pl. Wolności),
  • ogłoszenie wyników konkursu Radosnej Parady Niepodległości,
  • wspólne śpiewanie pieśni legionowych z orkiestrą wojskową.