Pułkownik płacze w ogrodzie. Spacer i warsztaty dla Dzieci

📅 sobota 18.03.2017
35 zł od dziecka
Pułkownik płacze w ogrodzie. Spacer i warsztaty dla Dzieci
Pułkownik w zasadzie nie płakał (twardziele nie płaczą, prawda?). Pułkownikowi było zwyczajnie głupio. Bo niechcący zniszczył coś tak cennego, że aż bał się do tego przyznawać.

Co takiego zepsuł pułkownik? Czy można jeszcze naprawić jego błąd? Czy gdzieś pozostały ślady?

To będzie wyjątkowy Spacer Detektywistyczny, podczas którego zamienimy się w prawdziwych szpiegów, i używając prawdziwych metod naukowych postaramy się rozwikłać jedną z największych tajemnic Krakowa – sekret królewskiego Ogrodu w Łobzowie i najbardziej zagadkowego z krakowskich kopców – zapomnianego Kopca Esterki.

Spacer jest połączony z warsztatami ogrodniczymi w sklepie Ogród Łobzów, które poprowadzi najbardziej urocza i profesjonalna ogrodniczka Krakowa – Malwina Uznańska.

Cena spaceru i warsztatów: 35 zł/Dziecko. (w tym koszty spaceru i warsztatów ogrodniczych dla Dzieci oraz wszystkich materiałów warsztatowych: doniczki, ziemia, sadzonki lub nasiona… – Dzieci zabierają posadzone/posiane roślinki do domu). Rodzice/opiekunowie nie płacą.

Podczas warsztatów zapewniamy mały poczęstunek.

Zapraszamy serdecznie! 🙂

sobota 18 marca w godzinach 14:00 – 16:00

*************

UWAGA! UWAGA! W razie deszczu zajęcia odbędą się w całości we wnętrzach Ogrodu Łobzów.

Wycieczki testowane są na dzieciach (własnych). :):)

– Cena: 35 zł/Dziecko. Rodzice i Opiekunowie – bezpłatnie.
– Wiek uczestników: 6-7 l. (kolejna edycja zajęć – 1 kwietnia – będzie przeznaczona dla dzieci w wieku 8-10 lat)
– Miejsce spotkania: sklep ogrodniczy Ogród Łobzów, ul.Przeskok 16
– Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, KONIECZNA JEST REZERWACJA telefoniczna lub mailowa: tel. +48 697 367 511 mail: fishkakrakow@gmail.com

Malwina Uznańska – jest ogrodniczką o wielkiej praktycznej wiedzy i kwietnym imieniu, a także historykiem sztuki. Wskoczyła na ten spacer do tandemu z Panią Fishką, bo bardzo dobrze się dogadują w kwestii tego co jednocześnie zagadkowe i piękne. A więc w kwestii roślin.

Pani Fishka. Jest mamą. Jest przewodniczką miejską. Jest też historykiem sztuki, a ci ludzie dobrze wiedzą jak tropić tajemnice. Zapytajcie rodziców – opowiedzą Wam o najsłynniejszym polskim historyku sztuki – Panu Samochodziku. Pani Fishka też jest niezła w te klocki. No i ma miażdżącą przewagę nad Panem Samochodzikiem – współpracuje z dziećmi. Dzieci natomiast wiedzą najlepiej co i gdzie.

Zapraszamy na cykl tajemniczych spacerów po Krakowie dla dzieci.

Co miesiąc wpadamy na trop sensacji. Co miesiąc wyruszamy w miasto śladem zagadkowych krakowskich zjawisk. Uczymy się widzieć, zauważać i wysnuwać wnioski. Odkrywamy sekrety takie, że ho ho.