Ptaki Dziwaki na Dzień Dziecka w Kice

ul. Ignacego Krasickiego 18
📅 niedziela 04.06.2017
Ptaki Dziwaki na Dzień Dziecka w Kice
Kino KIKA oraz Fundacja Kultury i Sztuki „i Kropka” zapraszają  na specjalne wydanie Małej KIKI i spotkanie PTAKI DZIWAKI na Dzień Dziecka. W niedzielę 4 czerwca o 12:00 na młodych Widzów czekać będzie moc atrakcji.

W programie:

Czytanie bajki PTAKI DZIWAKI w interpretacji aktora Bartosza Buławy  i spotkanie z autorką Patrycją Nowak
Ornitologiczne opowieści  Piotra Czabańskiego
Seans filmowy ( zestaw animacji 40′)
Warsztaty artystyczne z graficzką Magdą Gauger

Każdy młody uczestnik otrzyma  drobny upominek

Bilety: 10 zł

★PATRYCJA NOWAK- autorka
Scenarzystka. Na stałe współpracuje z telewizją TVN. Współautorka scenariusza do filmu fabularnego „Nad życie“, o historii siatkarki Agaty Mróz-Olszewskiej (ITI). Brała udział w wielu warsztatach scenopisarskich, między innymi: „Warsztaty pisania scenariuszy telewizyjnych. Tworzenie scenariusza i fabuły”, prowadzonych przez brytyjską „The script factory” (Rob Ritchie, Angeli Macfarlane); warsztatach Studia Nowe Horyzonty, podczas festiwalu Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu, czy warsztatach z wykorzystania elementów „psychologii procesu” w tworzeniu postaci i scenariuszy. Autorka książki dla dzieci „Klątwa dżina“ (wydawnictwo Publicat), współautorka tekstu „Generacja“, wystawianego w warszawskiej Akademii Teatralnej przez Piotra Łazarkiewicza. Jako dziennikarka m.in. prowadziła krakowską redakcję magazynu Aktivist. Obecnie pracuje nad scenariuszem do jej drugiego filmu fabularnego oraz zbiorem nowel, pod opieką Agencji Literackiej Macadamia.

★BARTOSZ BUŁAWA.
Aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Absolwent PWST w Krakowie. Laureat konkursów teatralnych i wokalnych. Związany z Teatrem Barakah, Teatrem Loch Camelot. Muzyk, multiinstrumentalista i wokalista interesujący się muzyką w teatrze. Autor aranżacji do spektakli. Jako 24 -atek zadebiutował w roli reżysera spektaklu operowego „Dydona i Eneasz”. Od współpracy z Jerzym Stuhrem w Operze Krakowskiej stale bierze udział w przedsięwzięciach operowych

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

★MAGDA GAUGER.
Graficzka, absolwentka polonistyki, uciekinierka z ASP. Prowadzi warsztaty dla dzieci, zapoznaje je z typografią, budową książki i tajnikami ilustracji. Pracuje w Blürb Studio, po godzinach uczy się japońskiego.

★PIOTR CZABAŃSKI
Ornitolog z powołania, zamiłowania i formalnego wykształcenia. Obecnie zawodowo zajmuje się wprawdzie zupełnie czym innym, niemniej ptaki pozostają niezmiennie jego hobby, o którym mógłby opowiadać bez końca. Tak się jakoś składa, że część jego przyjaciół lubi opowieści o ptakach posłuchać – niekoniecznie bez końca, ale szczęśliwym zbiegiem okoliczności, pewnego słonecznego dnia w polskich Tatrach Autorkę bajki zainteresowała przelatująca nad zaśnieżonym traktem orzechówka i to właśnie krótka prezentacja polskich krukowatych spowodowała, że 'Ptaki dziwaki’ powstały.

ul. Ignacego Krasickiego 18

kasa@kinokika.pl