Projekt Razem – Grupa psychoedukacyjna dla rodziców i opiekunów dzieci ze spektrum autyzmu

ul. Rakowicka 65
📅 czwartek 28.09.2017
Udział bezpłatny
Projekt Razem– Grupa psychoedukacyjna dla rodziców i opiekunów dzieci ze spektrum autyzmu

Zapraszamy do udziału w projekcie „Razem– Grupa psychoedukacyjna dla rodziców i opiekunów dzieci ze spektrum autyzmu”.

Warsztaty kierowane do rodziców dzieci ze spektrum autyzmu – z autyzmem, zagrożeniem autyzmem i z zespołem Aspergera (od 4 miesiąca do 6 roku życia).

W ramach projektu zaplanowano cykl spotkań mających na celu podniesienie kompetencji rodziców dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Efektem regularnie odbywających się zajęć będzie utworzenie grupy wsparcia. Warsztaty, realizowane od 28 września, w czwartki, od 18:00 do 20:00, będą prowadzone przez specjalistów, pracujących Metodą Krakowską. W trakcie zajęć organizator zapewnia profesjonalną opiekę dla dzieci.

W czasie spotkań pojawią się elementy wykładu, rozmowy, ćwiczeń, konsultacji indywidualnych, dramy czy burzy mózgów. Działania będą ponadto rozwijały kompetencje społeczne uczestników, w tym umiejętności radzenia sobie ze stresem, empatię, asertywność oraz sprawne funkcjonowanie w relacji z dzieckiem niepełnosprawnym.

Rodzice otrzymają niezbędną wiedzę na temat możliwości terapii dziecka i wybranych technik terapeutycznych z zakresu Metody Krakowskiej, jak również nauczą się, w jaki sposób niwelować napięcie spowodowane sytuacją rodzinną i wykorzystywać swoje obecne umiejętności.

Organizator: Fundacja Rycerzy Jedi

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Gminy Miejskiej Kraków oraz Województwa Małopolskiego.

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online

Zapisy od poniedziałku do piątku (w godz.: od 9:00 do 16:00):

Dorota Kołodziejczyk
dorota@centrummetodykrakowskiej.pl