Pracownia pod Baranami w kwietniu – Przygody Rozbójnika Rumcajsa. ZAPROSZENIE!

Rynek Główny 27
📅 niedziela 30.04.2017
12 zł (dzieci do lat 3 gratis)
Pracownia pod baranami
Teatr Bigiel zaprasza na kolorowe przedstawienia do Pracowni pod Baranami.

09.04. „Bajki Rozmaite” wg. J. Tuwima J. Brzechwy

23.04. „Jacek i Placek, czyli o dwóch takich, co ukradli księżyc”

30.04. „Przygody Rozbójnika Rumcajsa”

Spektakle rozpoczynają się o godz. 12.15.

PRACOWNIA POD BARANAMI
TEATR BIGIEL
Rynek Główny 27

UWAGA! Miasto Dzieci ma dla Was niespodziankę!

Mamy do rozdania 1 zaproszenie na spektakl na najbliższy weekend – 30.04. „Przygody Rozbójnika Rumcajsa” !
Chętne osoby proszone są o wysłanie zgłoszenia (o temacie: Pracownia Pod Baranami) wraz z imieniem i nazwiskiem rodzica, wiekiem dziecka oraz numerem telefonu na adres monikak@miastodzieci.pl do 27 kwietnia.

*Zwycięzca zostanie powiadomiony o wygranej, brak e-maila od redakcji Miasta Dzieci oznacza brak wygranej.

OPIS SPEKTAKLI

„BAJKI ROZMAITE” na podstawie wierszy JANA BRZECHWY I JULIANA TUWIMA.
Ciekawie i dowcipnie zilustrowane teksty, z dużą ilością kostiumów i rekwizytów, spotykają się z bardzo żywym zainteresowaniem ze strony dzieci i dorosłych. Widzowie biorą czynny udział w przedstawieniu, pozwala to w atrakcyjny sposób przybliżyć klasykę literatury polskiej.

„JACEK I PLACEK, CZYLI O DWÓCH TAKICH, CO UKRADLI KSIĘŻYC”
Wierszowana bajka na podstawie książki Kornela Makuszyńskiego. Dwaj bliźniacy : Jacek i Placek wyróżniali się tym, że bardzo niechętnie odnosili się do wszelkiej pracy i nauki. Pewnego razu postanowili porzucić szkołę i w bardzo łatwy i szybki sposób wzbogacić się. Wyruszyli w podróż, pełną przygód, a ich celem, było zdobycie srebrnego Księżyca… Lecz nie tak łatwo ukraść piękny Księżyc, ponieważ strzeże go okrutny i tajemniczy Czarnoksiężnik…
W przedstawieniu, oprócz aktorów: Jacka i Placka, możemy zobaczyć lalki jawajki, w postaci Czarnoksiężnika i Nauczyciela. Interaktywna, pełna humoru i zabawy bajka, która w przystępny sposób, uczy, jak cienka jest granica między dobrem i złem.

„PRZYGODY ROZBÓJNIKA RUMCAJSA”
Bajka ta przybliża dzieciom temat ekologii i prawdziwej przyjaźni. Przedstawia zabawne perypetie Księcia Pana i Rumcajsa, który stanął w obronie swojego przyjaciela Wodnika, oraz lasu i zwierząt tam żyjących. Piękne kostiumy, oprawa muzyczna, sceny pełne humoru oraz żywy udział dzieci w przedstawieniu dostarczają wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń.