Poznaj „Zielone miasto” z Gdańskimi Miniaturami

Instytut Kultury Miejskiej, Długi Targ, Gdańsk
📅 poniedziałek 04.09.2017 do czwartek 28.09.2017
gdanskie_miniatury_zagadki_fot-larysasalamacha

Spacerowicze zobaczą różne okazy tego piękne drzewa, rosnące przy ulicach, w parku, na podwórkach, czy na dawnym cmentarzu. Poznamy historię i ciekawostki związane z tym gatunkiem. Zwiedzać będziemy jak zwykle rozwiązując quiz z zagadkami, który urozmaica czas. Ulice, które znajdują się na szlaku wycieczki to: ul. św.Barbary, ul. Długie Ogrody, ul. Krowoderska czy ul. Wygon.

Każdy może spacerować indywidualnie przy pomocy mapki dostępnej na stronie http://www.gdanskieminiatury.ikm.gda.pl/ lub z przewodniczką Ewą Czerwińską.

Rodziny, osoby indywidualne i grupy nieformalne zapraszamy w sobotę 23 września 2017 r., natomiast z grupami szkolnymi spotykamy się w czwartek 28 września 2017 r.

Patroni medialni: Radio Gdańsk, Magazyn Together, iBedeker.pl, Miasto Dzieci.pl

Gdańskie Miniatury „Zielone miasto. Kasztanowiec

23 września, spacer dla rodzin, osób indywidualnych i grup nieformalnych
Godziny: 11.00, 12.30, 14.00

1. Miejsce spotkania: 11.00, 14.00 – Gdańsk, ul. Św Barbary 1, 12.30 – Gdańsk

2. Zieleniec przy ul. Wygon 7.

Najmłodsi uczestnicy/czki powinni mieć minimum 11 lat. Spacer trwa około 1,5 godziny i jest bezpłatny.

28 września, spacer dla szkół

Godziny: 10.00, 11.30, 13.00

Czy i jak motywować dzieci

Obowiązują wcześniejsze zapisy, do 20.09.2017 r. na adres e-mail: miniatury@ikm.gda.pl

Kategoria wiekowa: szkoły podstawowe (klasy IV-VI) – szkoły ponadgimnazjalne. Spacer trwa około 1,5 godziny. Maksymalna liczba osób zgłaszanych: 30, maksymalna liczba osób w grupie podczas spaceru: 50. Spacery są bezpłatne.

Więcej informacji pod adresem e-mail: miniatury@ikm.gda.pl

Prosimy o zgłoszenia do dnia 20.09.2017 r. z podaniem nazwy szkoły/placówki kultury/grupy nieformalnej i ilości uczestników, wybranej godziny, nazwisk oraz telefonów kontaktowych osób, które 29 września będą towarzyszyć grupie dzieci i młodzieży (na każde 15 osób przypada jeden opiekun), na adres e-mail: miniatury@ikm.gda.pl

Organizatorzy informują, że zapewniają oprowadzanie. Nie zwalnia to Państwa z obowiązku zapewnienia osobom nieletnim opieki zgodnej z obowiązującymi przepisami prawa.

Spacer w trakcie jego przebiegu będzie fotografowany i filmowany. Biorący udział w spacerze, poprzez dokonanie zgłoszenia, na podstawie art. 81 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz.U. z 2006 r., Nr 90, poz. 631, z późn. zm.) udzielają Instytutowi Kultury Miejskiej w Gdańsku nieodpłatnie zgody na rejestrację utrwalającą ich wizerunek oraz zezwalają na publikację zdjęć, wideogramów lub filmów z przebiegu spacerów zawierających ich wizerunek poprzez utrwalanie i zwielokrotnianie zdjęć, wideogramów lub filmów dostępnymi technicznie metodami, wykorzystanie zarejestrowanych fragmentów filmów, wideogramów lub fotografii w celach informacyjnych, promocyjnych lub innym związanym z działalnością statutową Instytutu Kultury Miejskiej, w tym poprzez prezentowanie ich w wydawnictwach Instytutu Kultury Miejskiej lub na ich stronie internetowej, gdzie będą one publicznie udostępnione w taki sposób, aby każdy mógł mieć do nich dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym.