Powitanie lata w Klubie Wielkich Łodzian – piknik rodzinny w Muzeum Miasta Łodzi

Łódź, ul. Ogrodowa 15
📅 niedziela 19.06.2016
bezpłatny
mmł piknik rodzinny
19.06.2016
godz. 12.00-15.00

„Dzieci będą mogły poznać sylwetki łodzian, o których często się zapomina, choć niesłusznie” – opowiada Anna Łagodzińska. „Znajdą się wśród nich m.in. Irena Tuwim, przedstawiona nie przez pryzmat swojego brata, lecz jako samodzielna poetka i tłumaczka, autorka najbardziej znanego przekładu Kubusia Puchatka na język polski; Samuel Hirszenberg – malarz, autor malowideł w Sali Jadalnej Pałacu Poznańskich; Grażyna i Kiejstut Bacewiczowie – uzdolnione muzyczne rodzeństwo, które dziś patronuje łódzkiej Akademii Muzycznej” – dodaje.

Gry i zabawy będą podzielone na 8 stacji. Każdej z nich patronować będzie jedna z postaci – tytułowy Wielki Łodzianin – z którym związane będą zadania. „Każdy, kto odwiedzi wszystkie stacje, otrzyma drobne upominki, a tym, którzy nie będą mieli ochoty na rozwiązywanie quizów z pewnością spodoba się strefa relaksu, w której na leżakach będzie można posłuchać muzyki ze starych gramofonów lub poprzyglądać się bańkom mydlanym” – opowiada Anna Łagodzińska.

Lista stacji z zabawami i zadaniami:
Henryk Hirszenberg (architekt) – projektowanie miast-ogrodów
Irena Tuwim (tłumaczka, poetka) –zabawy z Kubusiem Puchatkiem
Julian Tuwim (poeta, z zamiłowania astronom i alchemik) – poznawanie mapy nieba
Jicchok Kacenelson – zabawy hebrajskimi literami
Grażyna i Kiejstut Bacewiczowie(skrzypaczka, pianista, kompozytorzy) – odkrywanie dźwięków
Izrael Poznański(fabrykant) – zagadki matematyczno-logiczne
łódzcy sportowcy– tor przeszkód
Samuel Hirszenberg (malarz) – tworzenie autoportretu „Ja – Wielki Łodzianin”

Dla uczestników muzeum przygotowano upominki.

Samodzielne Rodzicielstwo
Samodzielne Rodzicielstwo -wideoporadmik dla rodziców

Piknik zainauguruje wakacyjne projekty edukacyjne Muzeum Miasta Łodzi, które także będą poświęcone znanym łodzianom. Dzieci będą poznawać te ważne dla naszego miasta postaci podczas „Wakacji w Muzeum”, a rodzice w ramach cyklu wykładów „Niedziela w Pałacu Poznańskich” oraz spacerów zaplanowanych w lipcu i sierpniu.