Poranek familijny: Świąteczno-noworoczny koncert dla małych i dużych

📅 niedziela 07.01.2018
bezpłatne
Poranek familijny: Świąteczno-noworoczny koncert dla małych i dużych

Kwartet Mazowsze i big band dziecięcy Mała Volta tworzą uczniowie i absolwenci Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. w Zespole Szkół nr 74 w Warszawie.
Kwartet Mazowsze gra muzykę klasyczną w opracowaniach własnych. W repertuarze ma utwory m.in. Fryderyka Chopina oraz muzykę lekką, np. Astora Piazzoli. Zaś big band Mała Volta gra muzykę swingową, jazz i pop.
Każdego roku zespoły dają kilkanaście koncertów na terenie Warszawy i okolic. W okresie świątecznym wykonują na koncertach również kolędy.
Młodzi muzycy, pod czujnym okiem Wojciecha Kulczyckiego, wielokrotnie brali udział w różnych wydarzeniach kulturalnych organizowanych m.in. przez: Prezydenta Miasta Warszawy, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Burmistrza Dzielnicy Rembertów.
Od lat zajmują pierwsze miejsca w różnych konkursach ogólnopolskich w kategoriach zespołów kameralnych i rozrywkowych.

7. stycznia, godzina 11:00