Poranek dla Dzieci: „ Eskil i Trynidad”

CK Zamek, Sala Kinowa
📅 niedziela 29.01.2017
film dla dzieci

Eskil ma jedenaście lat i już jedenaście razy musiał się przeprowadzić. Jego tata jest inżynierem, który wciąż dostaje kontrakty w nowych elektrowniach w północnej Szwecji. Dla chłopca każde miejsce wygląda tak samo – śnieg, rzeka, dziwna nazwa miasteczka, obowiązkowa gra w hokeja z nowymi kolegami ze szkoły. Czuje się samotny, nie ma przyjaciół i z chęcią zrezygnowałby z hokeja, gdyby nie namowy jego taty – byłego zawodnika i pasjonata tego sportu. Pewnego dnia Eskil poznaje tajemniczą kobietę, która uważana jest w miasteczku za dziwaczkę. Trynidad spędza całe dnie na budowaniu wielkiej łodzi, którą zamierza uciec z mroźnej Szwecji. Rozmowy Eskila i Trynidad oraz porozumienie z nowo poznaną koleżanką z klasy, która podobnie jak chłopiec wciąż musi się przeprowadzać, sprawiają, że życie chłopca zaczyna się zmieniać.

PORANEK DLA DZIECI
reż. Stephan Apelgren, Szwecja, 2013, 104’