pokaz animacji poklatkowych

Data wydarzenia: sobota 25.06.2011

Fundacja Atelier zaprasza w sobotę, 25 czerwca o godz. 13:00 na pokaz animacji poklatkowych zrealizowanych przez uczestników projektu
“Atelier animacji – śródmiejskie opowieści”.

Od kwietnia do czerwca w Fundacji Atelier, przy ulicy Foksal 11 w Warszawie odbywały się warsztaty animacji poklatkowej dla dzieci i młodzieży prowadzone przez malarkę – Magdę Bielesz i grafika – Tomasza Kanię. Uczestnicy zajęć samodzielnie tworzyli krótkie filmy animowane, których tematem jest życie w Dzielnicy Śródmieście. Dwadzieścia osób w wieku od 9 do 16 lat samodzielnie zrealizowało 16 filmów. Początkowo przygotowali scenariusze: wymyślali bohaterów i ich przygody. Następnie rysowali postacie, tła i budowali kolaże – klatki. Wszystkie klatki fotografowali, żeby z tego materiału fotograficznego ułożyć film. Ostatnim etapem było włączenie dźwięku i napisów.
Powstały filmy bardzo różne: zabawne, smutne, dramatyczne, czasem z wątkami kryminalnymi. Bohaterami są mieszkańcy dzielnicy, śródmiejskie zabytki, ulubione miejsca twórców animacji i ich codzienne czynności, a czasem całkowicie wymyślone historie. Wszystkie filmy zostaną zaprezentowane w Fundacji Atelier na sobotnim pokazie.
Przed pokazem animacji Teresa Starzec, Dyrektor Fundacji Atelier wręczy uczestnikom zajęć pamiątkowe dyplomy.  
Na pokaz filmów jest wstęp otwarty. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, przyjaciół i rodzinę uczestników warsztatów oraz wszystkich rodziców z dziećmi, którzy chcieliby zobaczyć filmy animowane stworzone przez dzieci dla dzieci.
 

Od soboty filmy będzie można także oglądać w Internecie na portalu YouTube i Vimeo. Linki będą także na blogu do projektu (www.atelieranimacji.blogspot.com) i na stronie internetowej Fundacji Atelier. Zapraszam serdecznie na sobotni pokaz. 

 
Zapisz się na newsletter !


ZOBACZ TAKŻE:patronat

Atelier Foksal

Została założona w 1991 roku przez Teresę Starzec i Andrzeja Bielawskiego. Naszym celem jest prowadzenie i wspieranie edukacji i twórczości plastycznej, tworzenie środowiska umożliwiającego aktywne uczestnictwo w sztuce dzieci, młodzieży i dorosłych. Organizujemy naukę rysunku, …

Więcej

Adres:

ul. Foksal 11
Warszawa


Kontakt:

22 826 88 13; 826 95 89
fundacja@atelier.org.pl
http://www.atelier.org.pl

sobota
25.03
2017
Wydarzenia |

Dni Otwarte Fundacji Atelier

W ramach Dni Otwartych w niedzielę, 26 marca w godzinach 10:00-12:00 zapraszamy dzieci w wieku 4-12 lat na nieodpłatne zajęcia plastyczne. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Więcej
sob-nie
26.11-27.11
2016
Wydarzenia |

Fundacja Atelier zaprasza na Dni Otwarte

W ramach Dni Otwartych w niedzielę, 27 listopada w godzinach 10:00 – 12:00 zapraszamy dzieci w wieku 4-12 lat na nieodpłatne zajęcia plastyczne. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

Więcej
nie-nie
17.07-31.07
2016
Wydarzenia |

Letnie plenery artystyczne w Łucznicy – zapisy

Od 24 lat organizujemy letnie plenery malarskie dla dzieci od 8 lat, młodzieży i dorosłych. Plener jest doskonałą okazją do rozwijania umiejętności twórczych w każdym wieku i na każdym etapie nauki.

Więcej
pon-pt
29.06-28.08
2015
Wydarzenia |

Lato 2015

Od 29 czerwca do 28 sierpnia zapraszamy dzieci do udziału w letnich, tygodniowych półkoloniach artystycznych. Każdego dnia odbędą się trzy dwugodzinne warsztaty. Proponujemy: rysunek, malarstwo, rzeźbę w glinie, design, warsztaty komputerowe, animację poklatkową, zajęcia łączące elementy teatru z plastyką. Zajęcia prowadzą artyści stale współpracujący z Fundacją Atelier wraz z asystentami pedagogicznymi. Zajęcia będą się odbywały w Atelier Foksal.

Więcej
sobota
16.05
2015
Wydarzenia |

Noc Muzeów w Fundacji Atelier

Zapraszamy na Noc Muzeów w Fundacji Atelier. Czekamy na Was 16 maja (sobota) w godzinach 19:00-01:00. W programie m.in. Ekodizajnerskie warsztaty dla dzieci – Udział w zajęciach jest bezpłatny. Na zajęciach dzieci w wieku 6-12 lat będą rozwijały swoje umiejętności projektowe. Z materiałów recyklingowych oraz materiałów plastycznych nauczymy dzieci tworzyć projekty mebli, lamp, biżuterii, zabawki, przestrzenne kolaże artystyczne.

Więcej
piątek
03.04
2015
Wydarzenia |

Warsztaty wielkanocne w Fundacji Atelier

Zapraszamy dzieci w wieku 3,5-12 lat do udziału w całodziennych, wielkanocnych warsztatach plastycznych. Zajęcia odbędą się 2, 3 i 7 kwietnia 2015 r. w godzinach od 9:00 do 15:00, w małych grupach wiekowych.

Więcej
pon-sob
12.01-28.02
2015
Wydarzenia |

Warsztaty w Fundacji Atelier

Fundacja Atelier zaprasza na warsztaty artystyczne w lutym.

W Atelier Foksal stwarzamy dzieciom wspaniałe warunki dla rozwoju naturalnej twórczej aktywności – poprzez radość działania, radość tworzenia i radość poznania. Programy zajęć przystosowane są do możliwości dzieci w różnym wieku od 4 do12 lat.

Więcej