Podstawy projektowania dla młodzieży

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Al. Marcinkowskiego 29
🗺 mapa
📅 sobota 07.10.2017
240 zł (8 spotkań)
Podstawy projektowania dla młodzieży

Centrum Aktywności Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu zaprasza młodzież w wieku 11-15 lat lat na cykliczne warsztaty z podstaw projektowania, odbywające się w dwie soboty każdego miesiąca.

Zajęcia mają na celu zaznajomienie uczestników z podstawowymi problemami, przed którymi dziś stają projektanci, pozwolą lepiej zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość, pokażą jak powstają przedmioty i w jaki sposób kształtowane jest nasze otoczenie.

Zajęcia prowadzi pracownik Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu: Łukasz Spychaj.

Tematy i terminy zajęć cyklu

7.10.2017
MIASTO Z MYŚLI

Czym jest tkanka miejska i z czego się składa? Podczas zajęć zastanowimy się jaka jest nasza okolica i co możemy zrobić, by ją ulepszyć. Będziemy analizować fragmenty map miasta Poznania a następnie różnymi technikami plastycznymi zaprojektujemy własne wymarzone miasto.
Warsztat zwróci uwagę na codzienne otoczenie uczestników i jego genezę. W obrazowy sposób przybliży zasady funkcjonowania tkanki miejskiej i społeczeństwa.

21.10.2017
PRODUKCJA POMYSŁÓW

Jak wygląda praca projektanta? Podczas zajęć poznamy podstawowe zasady projektowania oraz zagadnienie funkcji produktu poprzez pracę nad zwykłą kartką A4. Po przerwie stworzymy własnego odbiorcę naszego designu i wyraźnie określimy jego potrzeby a następnie zaprojektujemy produkt spełniający te potrzeby.
Warsztat zwróci uwagę na przedmioty w naszym otoczeniu, pomoże zrozumieć istotę ich powstania i skłoni do kwestionowania zastałej rzeczywistości jako jedynego rozwiązania.

18.11.2017
OTOCZENIE A ZMYSŁY

Jak wygląda otoczenie wokół nas? W jaki sposób działają zmysły? Zajęcia zaczniemy od omówienia działania zmysłów oraz podstawowej geometrii. Będziemy mieli za zadanie odszukanie podstawowych brył geometrycznych w otoczeniu oraz odrysowanie kilku różnych powierzchni za pomocą kartki i ołówka. Następnie nauczymy się posługiwać kalką i wykorzystamy zdobytą wiedzę do stworzenia kolażu na tle ikonicznych budynków.
Warsztat uwrażliwi uczestników na ich własne ciała, pokaże różne sposoby poznawania otoczenia i wykorzystywania pozyskanej wiedzy.

2.12.2017
CHRUPKOWE STRUKTURY

Jak skonstruowane zostały domy, w których mieszkamy? Podczas zajęć poznamy podstawowe zagadnienia perspektywy rysując własne domy a następnie porozmawiamy o zasadach konstrukcji i geometrii budując z chrupków kukurydzianych oraz makaronu.
Warsztat przybliży zasady konstrukcji otaczającego nas świata, pokaże różnice między materiałami w naszym otoczeniu i ich wewnętrzną strukturę.

16.12.2017
PERSPEKTYWA I MIARA

Podczas zajęć poznamy różne systemy miar i ich genezę. Stworzymy model pomieszczenia w skali, ucząc się korzystania z przyrządów pomiarowych.
Warsztat zaprezentuje podstawowe metody projektowe używane w zawodzie architekta.

6.01.2018
UPCYKLING

Upcykling to przetwarzanie odpadów w nowe produkty. W jaki sposób można nadać nowe życie, pozornie zużytym przedmiotom i śmieciom? Podczas zajęć spróbujemy podołać temu zadaniu.
Warsztat uwrażliwi uczestników na coraz bardziej widoczny problem zanieczyszczenia.

20.01.2018
WŁASNY WYMIAR

Podczas warsztatu poznamy podstawowe zasady konstrukcyjne i poszczególne elementy architektury, tworząc je z własnych ciał. Następnie użyjemy indywidualnych modulorów do budowy własnych konstrukcji.
Warsztat przybliży zasady konstrukcji otaczającego nas świata, pokaże różnice między materiałami w naszym otoczeniu oraz zademonstruje ich wewnętrzną strukturę.

3.02.2018
BUDOWNICTWO NATURALNE

Podczas zajęć będziemy używać tylko naturalnych materiałów. Gałęzie, słomę, wiklinę, sznury konopne  i bambusy wykorzystamy do budowania różnych struktur.
Warsztat uwrażliwi uczestników na otaczający nas świat oraz przybliży historię schronień ludzkich.

Kiedy?
Zajęcia odbywają się w soboty według harmonogramu. Rozpoczynają się o godz. 14.00.

Gdzie?
Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu. Budynek A, Al. Marcinkowskiego 29, 61–745 Poznań.
Zbiórka w holu budynku.

Jak długo trwają?
150 minut (z przerwą).

Ile kosztują?
Całkowity koszt uczestnictwa w zajęciach cyklu (8 spotkań) wynosi 240 zł. Cena obejmuje materiały plastyczne.

 Jak się zapisać?
Zapisy przyjmujemy pod adresem: caa.biuro@uap.edu.pl lub pod telefonem 618530018 w. 109 (w godzinach 8.30-12.30).
Liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.  Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie opłaty w ciągu 3 dni od zapisu na konto: 59 1090 1362 0000 0001 1988 8016 z dopiskiem: Podstawy projektowania oraz przesłanie potwierdzenia dokonania opłaty na adres: caa.biuro@uap.edu.pl.

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent