Początek lata w filii Pogodna

📅 piątek 19.04.2024
Bajka - Magiczny Ołówek

W czerwcowym programie czekają na nas 2 spektakle teatralne. Na pierwsze przedstawienie pt. ”Igraszki z diabłem” zapraszamy młodzież i dorosłych widzów 7 czerwca o godz. 19.00. Jest to baśń sceniczna oparta na ludowych wątkach przedstawiona w konwencji komediowej. Historia wojaka Marcina Kabata, który zwolniony ze służby po latach wraca w rodzinne strony. Podczas wędrówki spotyka go przedziwna przygoda, w którą – obok pyskatej Kasi i naiwnej królewny Disperandy, rozbójnika oraz pustelnika wmieszało się piekło i niebo. Czeka nas prawdziwa ognista zabawa. Spektakl wykona Pogodna Trupa Teatralna działająca
w filii ODT „Pogodna” pod kierunkiem Tadeusza Lempkowskiego. Wystąpią: Barbara Herman, Anna Księżopolska, Danuta Strosznajder, Janina Trzaskoma, Jakub Wierzbieniec, Bernard Zakrzewski, Katarzyna Zakrzewska.

Drugi spektakl proponujemy najmłodszym widzom. Magiczny ołówek to bajka dla dzieci w wykonaniu Teatru DUET. Historia opowiada o tym, że tylko pracą, rozwijaniem własnych talentów, pomaganiem innym, a nie „czarami”, możemy sobie zaskarbić szacunek ludzi. Zapraszamy 19 czerwca o godz. 16.00. Prosimy pamiętać o bezpłatnych wejściówkach, które będą do odbioru w filii Pogodna od 13 czerwca.

Stałym elementem naszego programu jest popołudnie z Pogodnymi Planszówkami. Tym razem na miłośników gier czekamy 18 czerwca w godz.13.30-18.30, a na miejscu tytuły takie jak: Agricola, Carcassonne, Robinson Crusoe, Dobble, Awanturnicy, Gra o Tron, Osadnicy – narodziny Imperium. Zachęcamy też do przyniesienia własnych gier. Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym, młodzież i dorosłych. Spotkanie poprowadzi Zbigniew Lis.

25 czerwca rozpoczyna się w filii wystawa malarstwa pt. „My” autorstwa Bożeny i Andrzeja Borysów. Wernisaż rozpocznie się o godz. 18.00. Tematyka prac jest zróżnicowana. Umiłowanym motywem na obrazach Pana Andrzeja jest malownicze miasto Gdańsk. Spod pędzla Pani Bożeny natomiast wychodzą natchnione pejzaże, kwiaty, obrazy ludzi czy zwierząt. Wystawa potrwa do 14 lipca.

Szczegółów oraz plakatów informujących o wydarzeniach organizowanych przez Ośrodek szukajcie na stronie www.domkulturywesola.net oraz fanpage’u w portalu Facebook:

www.facebook.com/pogodnafilia