Po raz piąty startują w Pogoń za wilkiem!

Wielkopolski Park Narodowy
📅 sobota 29.07.2017
Po raz piaty startują w Pogoń za wilkiem!
W sobotę 29-tego lipca o godzinie 10:00 na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego, 450 biegaczy weźmie udział w piątej już edycji biegu o nazwie „Pogoń za Wilkiem”.

W tym roku, zawodnicy ponownie zmierzą się z dość wymagającą, nową ponad 10 kilometrową trasą.

Oprócz medali, dla wszystkich uczestników Organizatorzy (GREEN SPORT Łukasz Kubiak) przygotowali atrakcyjne puchary i nagrody dla najlepszych w klasyfikacji generalnej oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz UWAGA: osobnej kategorii: „Biegu z psem”. Celem tego biegu są popularyzacja wypoczynku i rekreacji z psem na łonie natury oraz wskazanie potrzeby bezpiecznej tresury.

Ponadto, Organizatorzy przygotowują nowość: „Osadę Wilka”. Będzie to osobno wydzielone, na terenie Stacji Ekologicznej UAM, miejsce gdzie odbędą zajęcia z zasad bezpiecznych kontaktów ze psami, pokaz psów pracujących w ratownictwie i z osobami niepełnosprawnymi, a także canicross (bieg z psem), bikejoring (pies ciągnie kolarza górskiego), scootering (pies ciągnie człowieka na specjalnej hulajnodze).

Jak co roku, nie zabraknie również biegów dla najmłodszych wilczków, które wystartują około południa w kilku kategoriach wiekowych. Podczas pikniku na świeżym powietrzu, najmłodsi będą mieć okazję do wzięcia udziału w zabawach ruchowych, a także spróbować swoich sił w zabawach wieloboju na terenie: „Miasteczka Młodego Sportowca”.

Ponadto, władze WPN zapraszają wszystkich na bezpłatne warsztaty i pogawędki prowadzone przez pracowników Muzeum Przyrodniczego w okolicach Biura Zawodów.

Po raz kolejny okolice parkingu siedziby Wielkopolskiego Parku Narodowego zamienią się w leśne, sportowe miasteczko, do którego serdecznie zapraszamy!

Impreza pod nazwą Pogoń za Wilkiem” ma na celu popularyzację zdrowia i ekologicznego stylu życia oraz promocję terenów Wielkopolskiego Parku Narodowego, jako miejsca do czynnego wypoczynku i edukacji dla całej rodziny.

Start imprezy: godzina 10.00

Miejsce: START i META zlokalizowane w pobliżu siedziby Stacji Ekologicznej UAM, 62-050 Mosina, Jeziory

Organizator biegu: GREEN SPORT Łukasz Kubiak – tel. 793-299-154

Partnerzy: WPN, Gminny Ośrodek Sportu i Reakreacji w Komornikach oraz Gminny Ośrodek Sportu i Reakreacji w Mosinie.

Więcej na www.pogonzawilkiem.pl

Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/PogonZaWilkiem