Płatek śniegu – filmy animowane dla dzieci w DK Kadr.

Dom Kultury Kadr w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy, Przemysława Gintrowskiego, Warszawa
📅 niedziela 07.01.2018
Płatek śniegu – filmy animowane dla dzieci w DK Kadr.

07.01.2018r. (niedziela), godz. 12.00

wstęp 10 zł, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

Zestaw krótkich filmów stworzony przez Kino Dzieci specjalnie na okres świąteczny. Nastrojowe animacje na długie zimowe wieczory. Filmy rekomendowane dla dzieci od 5. roku życia.

W skład zestawu wchodzą następujące filmy:

Płatek śniegu, Rosja 2012, 6′

Pewnego dnia mały chłopiec z afrykańskiej wioski dostaje tajemniczy list: z koperty wylatuje płatek śniegu. Bohater zaczyna marzyć o tym, by pierwszy raz w życiu zobaczyć śnieg. Jego marzenia się spełniają. Jednak okazuje się, że nie wszyscy są zadowoleni. Afrykańskie zwierzęta zaczynają marznąć. Czy chłopcu uda się uratować sytuację?

Mały Gruffalo, Wielka Brytania 2011, 27′

Gruffalo mieszka w jaskini w lesie wraz ze swoim dzieckiem. Czas, kiedy towarzystwo ojca i przestrzeń jaskini były dla dziewczynki wystarczające, się kończy. Gruffalo próbuje ustrzec córkę przed niebezpieczeństwem czyhającym na nią w lesie, do którego dziewczynka bardzo chce wyruszyć. Opowiada jej historię o Wielkiej Złej Myszy. Dziewczynka jednak nie zważa na przestrogi ojca i udaje się w podróż po ciemnym i przerażającym lesie.

Mały ptaszek i liść, Szwajcaria 2012, 4′

W zasypanym śniegiem lesie na gałęzi wisi ostatni jesienny liść. Mały ptaszek chce go podlać, ale liść odrywa się od drzewa i unosi się na wietrze, wirując w zimowej scenerii lasu. Do tańca przyłącza się zachwycony ptaszek, ale ognistoczerwony lis już czyha za drzewem. Czy ptaszkowi uda się uniknąć niebezpieczeństwa?

Śnieg, Francja 2015, 26′

Śnieg przykrył caluteńkie miasto. Tak grubą warstwą, że wszystkie ulice są zamknięte. Nie wiadomo skąd nagle pojawia się cała rodzina Inuitów. Wszyscy odśnieżają, a oni już zbudowali igloo i spokojnie łowią w przerębli. I chociaż we francuskim miasteczku nikt nie mówi ani słowa w ich języku, ani żadne z nich nie rozumie francuskiego, i tak pomogą sobie nawzajem, tak jak pomagają sobie Simeon i Kuduluk – nowi, najlepsi przyjaciele.