Panda w Warszawie. We are from ChengDu, China

na placu przed Dworcem Warszawa Śródmieście przy Alejach Jerozolimskich 50.
📅 piątek 28.10.2016 do niedziela 30.10.2016
panda plenerowe
Trzydniowa promocja chińskiego ChengDu w centrum Warszawy

Wirtualna podróż do ojczyzny pand wielkich, degustacje dań kuchni syczuańskiej, pokazy wschodnich sztuk walki i tańca będą czekać na warszawiaków podczas wydarzenia, które w dniach 28-30 października zorganizują dla nich przedstawiciele chińskiej metropolii ChengDu.

Wydarzenie jest częścią działań promocyjnych Państwa Środka, związanych z koncepcją stworzenia nowego szlaku handlowego łączącego Azję z Europą, na którego trasie przypuszczalnie znajdzie się Polska. Pod hasłem „yi dai, yi lu”, czyli „jeden pas, jedna droga”, rozbudowywana jest infrastruktura łącząca Chiny, kraje Azji Środkowej, Bliskiego Wschodu, Afryki i Europy. Jednocześnie chińskie władze podejmują szereg inicjatyw promujących kulturę kraju, uznając je za ważny element stymulowania rozwoju międzynarodowej współpracy handlowej.

Zaplanowane na najbliższy weekend wydarzenie stworzy wiele okazji do poznania miasta Chengdu. Oprócz szeregu pokazów i zabaw na uczestników będą czekać także stoiska promujące kuchnię Syczuanu. Warto zwrócić na nie uwagę, bo Chengdu od 2010 roku cieszy się tytułem Miasta Gastronomii UNESCO.

Wydarzenie rozpocznie się w piątek 28 października o godzinie 11.00 i potrwa do niedzielnego popołudnia. Odbywać będzie się na placu przed Dworcem Warszawa Śródmieście przy Alejach Jerozolimskich 50.