Pan Tobiasz i książki w Teatrze Animacji. Mamy zaproszenia!

Teatr Animacji w Poznaniu
📅 sobota 10.02.2018 do niedziela 11.02.2018
Pan Tobiasz i książki w Teatrze Animacji

Pan Tobiasz jest zwyczajnym księgowym. Cały jego świat składa się z cyfr wpisywanych w równe rzędy kolumn. Choć jego życie jest przez to nudne i smutne, pan Tobiasz po prostu sumiennie wykonuje powierzoną mu pracę.  Czegoś mu jednak brak… Jakby o czymś zapomniał… Za czymś tęsknił…

Nagle, zupełnie niespodziewanie, pan Tobiasz trafia do magicznej Krainy Książek. Słowa żyją tu własnym życiem, opasłe księgi fruwają między półkami, a opowieści zmyślają się same. Księgowy musi teraz zamienić liczydło na pióro, ale czy sprawdzi się w nowej roli? Czy świat, w którym króluje wyobraźnia, świat pełen bajek, baśni i literatury stanie się jego światem? A może właśnie w nim odnajdzie zagubione gdzieś po drodze szczęście?

Liryczna, lekka, momentami szalona opowieść o księgowym wśród latających książek snuje się prawie bez słów. Twórcy zdecydowali się opowiedzieć o magii czytania tylko za pomocą obrazów i dźwięków, bo słowo w książce broni się samo. „Pan Tobiasz i książki” to spektakl dla dużych i małych, dla tych, którzy już kochają czytać i tych, którzy dopiero się czytać nauczą.

Spektakl inspirowany oskarową animacją „The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore”.

Premiera: 16.09.2017

10 LUTEGO – SOBOTA, GODZ. 11:00

10 LUTEGO – SOBOTA, GODZ. 13:00

11 LUTEGO – NIEDZIELA, GODZ. 11:00

UWAGA! Miasto Dzieci ma dla Was niespodziankę!

Mamy do rozdania 4 podwójne zaproszenia (rodzic + dziecko) na spektakl sobotni – dwa na godz. 11 i dwa na godz. 13!
Chętne osoby proszone są o wysłanie zgłoszenia (o temacie: Tobiasz) wraz z imieniem i nazwiskiem rodzica, wiekiem dziecka, wybraną godziną oraz numerem telefonu na adres monikak@miastodzieci.pl w dniach 07.02-08.02.

*Zwycięzcy zostaną powiadomieni o wygranej, brak e-maila od redakcji Miasta Dzieci oznacza brak wygranej.

św. Marcin 80/82
61-809 POZNAŃ