Otwarte Księgarnie_Szlakiem poznańskich księgarni

📅 sobota 24.06.2017
Wstęp bezpłatny
Otwarte Księgarnie
Otwarte Księgarnie_Szlakiem poznańskich księgarni to program, który wspiera małe niekomercyjne księgarnie. Celem programu jest umożliwienie księgarzom rozwoju wartościowej, oddolnej działalności kulturalnej; przyciągniecie do nich Poznaniaków, aby mogli przypomnieć sobie o szczególnej roli księgarni w życiu ich rodzinnego miasta.

Dla dzieci:

I. Antykwariat im. J.K. Żupańskiego w Poznaniu – Stare Miasto

ul. Paderewskiego 3/5

Cały czerwiec będzie miesiącem książki dla dzieci – powstanie dedykowany im regał z blisko tysiącem książek, który będzie specjalnie oznakowany elementami z bajek. Do regału już od wejścia poprowadzą specjalne naklejki podłogowe.

—————————————————————————————————————————
Warsztat plastyczny dla dzieci – ilustracja do czytanego wiersza, wiek 4-7 lat, data  24.06.2017 godz. 11.00

uwaga: obowiązują zapisy w antykwariacie, więcej info pod nr tel:  61 852 63 12

II. Księgarnia Skład Kulturalny – Jeżyce

ul. Szamarzewskiego 4/6

10.06 sobota, g.11:00, wiek uczestników 5-10 lat, SPOTKANIE z AUTORKĄ książek dla dzieci, MALINA PRZEŚLUGA

MALINA PRZEŚLUGA, dramatopisarka, bajkopisarka, kulturoznawca,  dramaturg Teatru Animacji w Poznaniu. Wielokrotnie wyróżniana i nagradzana. Związana głównie z twórczością dla dzieci i młodzieży. Jest autorką książek: Bajka i Majka, Ziuzia, Ziuzia i coś niezwykłego, Ziuzia i dom na głowie, Bajka o włosie Patryku, Bajka o starej babci i molu Zbyszku.

—————————————————————————————————————————

13.06 wtorek, g.10:00, ROZWESOŁKI NOWE warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci, wiek uczestników 5-11 lat, ELŻBIETA KRYGOWSKA-BUTLEWSKA

Elżbieta Krygowska-Butlewska jest absolwentką Wydziału Grafiki w PWSSP w Poznaniu. Artystka wielokrotnie nagradzana, ilustratorka książek dla dzieci, właścicielka wydawnictwa Mila, uroczego psa i prześlicznego kota o imieniu Mufi.

Artystka zilustrowała książki poetyckie m.in. Emilii Waśniowskiej, Joanny Papuzińskiej, Zofii Beszczyńskiej.

Stworzyła i zilustrowała, serię książek Perełki Mili do wybitnych tekstów W.Chotomskiej, J.Papuzińskiej, J.Kulmowej, Z.Beszczyńskiej, L.Bardijewskiej.

—————————————————————————————————————————

24.06.17 sobota, g.11:00, DRZEWO -gimnastyka wyobraźni, warsztaty literacko plastyczne dla dzieci, wiek uczestników: 5-10 lat

prowadząca warsztaty: KATARZYNA BAJEROWICZ

Zajęcia poprowadzi Katarzyna Bajerowicz, której ilustracje możemy zobaczyć m.ni. w książkach z serii: Opowiem Ci Mamo, Co robią mrówki? Co robią żaby? Skąd się bierze miód? Sekretne życie ptaków, Tajemnice lasu. Rodowita poznanianka, prywatnie mama trzech córek, współlokatorka sędziwego psa i dwóch i pół kota (drugie pół mieszka czasem u sąsiadki), autorka, nieco ostatnio zaniedbanego, bloga mama3swinek.blogspot.com, majsterklepka, niezła kucharka i rekordowa bałaganiara. Przez kilkanaście lat pracowała jako grafik, a od jakiegoś czasu zajmuje się ilustracją. Najbardziej lubi akwarele (dla których zdradziła pastele), makaron z sosem pomidorowym i niebieskie buty i kapelusze.

„DRZEWO” – KATARZYNA BAJEROWICZ, ilustratorka książek dla dzieci. „Drzewo” to piękna książka-układanka, autorka łączy w niej humor ze sporą dawką wiedzy, którą przekazuje w sposób najciekawszy z możliwych poprzez wspaniałą zabawę!