oferta zajęć w kawiarni Figa z makiem

Data wydarzenia: środa 22.06.2011 do niedziela 31.07.2011

Figa z makiem to miejsce stworzone z myślą o dzieciach i o rodzicach. U nas każdy od 0 do 99 lat czuje się dobrze, swobodnie. Każdy, mały i duży, znajdzie u nas swoje miejsce, ciekawe zajęcie dla siebie. Proponujemy szeroki wachlarz zajęć edukacyjnych, tanecznych, artystycznych dla dzieci od roku do 12 roku życia.

Zajęcia

Figimiki – muzyczne spotkania

Zajęcia umuzykalniające dla dzieci od 18 miesiąca życia. W czasie poniedziałkowych spotkań będziemy się bawić przy dźwiękach afrykańskich, klasycznych, balladach…
Wykonamy kilka prostych ćwiczeń prawidłowej postawy, oddechu i artykulacji. Zilustrujemy piosenki ruchem i zabawką. Zapoznamy się z wyglądem oraz brzmieniem instrumentów. Będziemy szukać w naszym otoczeniu przedmiotów, które wydają dźwięki. Będziemy śpiewać, słuchać, tańczyć. Będziemy muzyką…

Czas: poniedziałek, godzina 16:00
Wiek: 18 miesięcy+

Mini Figa

Celem naszych wspólnych spotkań jest przede wszystkim zapewnienie dzieciom dobrej zabawy oraz zdobycie wszechstronnych zdolności niezbędnych dla rozwoju dziecka. Wszystkie proponowane aktywności zaprojektowane są w taki sposób, żeby były atrakcyjne dla dzieci i ich opiekunów oraz wspierały konkretne umiejętności dzieci.

Podczas zajęć dzieci będą uczestniczyły w bardzo różnorodnych zabawach edukacyjnych, ruchowych, muzycznych i plastycznych. Zabawy tego rodzaju mają między innymi za zadanie wspomaganie rozwoju motoryki małej i dużej, koordynacji wzrokowo – słuchowo – ruchowej oraz koncentracji i pamięci. Poza tym, zaprojektowane przez nas aktywności mają rozwijać samodzielność i kreatywność dziecka. Na zajęciach będziemy również wprowadzali ćwiczenia usprawniające narządy artykulacyjne. Poza tym, nasze zajęcia to doskonała okazja do tego, żeby już od pierwszych lat życia rozwijać umiejętności interpersonalne dziecka poprzez umożliwienie mu kontaktów z rówieśnikami.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 1,5 do 2 lat oraz ich opiekunów. Spotkania trwają 45 min i odbywają się w środy i w piątki o godzinie 9:05.

Figowe przedszkole

Zajęcia adaptacyjno-edukacyjne dla dwu i trzylatków, którzy za chwilę będą przekraczać progi prawdziwych przedszkoli. Udział w naszych warsztatach pozwoli dzieciom pokonać wiele barier, zminimalizować stres związany z przedszkolnym startem, nauczy funkcjonowania w grupie, oswoi z regułami panującymi w przedszkolach. Zajęcia prowadzone są w formie ciekawych zabaw w oparciu o znane i sprawdzone metody pedagogiki przedszkolnej. Maluchy podczas zajęć poznają piosenki, słuchają bajek, uczestniczą w zabawach i ćwiczeniach gimnastycznych, malują, rysują, wyklejają. Uczą się kolorów, nazywania części ciała, rozpoznają zwierzęta oraz poznają mnóstwo ciekawych, nowych aktywności. Dzięki uczestnictwu w Figowym przedszkolu dzieci rozwijają wyobraźnię, odkrywają w sobie nowe talenty oraz doskonalą nowe umiejętności.

Zajęcia odbywają się w kameralnych grupach: od poniedziałku do piątku, od 10:00 do 12:30.

Zapewniamy wszystkie materiały do zajęć oraz drugie śniadanie dla dzieci.

Osoba dorosła, z którą maluch przychodzi na warsztaty może uczestniczyć w zajęciach tak długo, aż dziecko będzie gotowe na samodzielne pozostanie w sali zajęć.

Dzieci Europy

Główne założenia zajęć: rozbudzenie u dzieci zainteresowania państwami Europy, podróżami, zwyczajami innych dzieci żyjących poza Polską. Przekazywanie za pomocą bajek oraz różnorodnych form plastycznych, wiadomości dotyczących położenia geograficznego, warunków przyrodniczych i kultury wybranych państw Europy. Wyrażanie za pomocą środków artystycznych (techniki plastyczne) informacji dotyczących państw.

Na zajęciach dzieci dzięki bajkom, artystycznym i kulinarnym działaniom przenosić się będą w różne strony świata. Poznawać charakterystyczne symbole poszczególnych państw Europy. Uczyć się wrażliwości na odmienne kultury, światy, języki.

W każdy poniedziałek zapraszamy w daleką podróż, pełną wrażeń i niezapomnianych emocji.

Godziny zajęć: 17:00.

Wiek: 3+

Warsztaty dziennikarskie

Podczas warsztatów dziennikarskich dzieci (7-12 lat) stworzą własne pismo „Figa z makiem". Jego kształt, począwszy od winiety i ilustracji, a skończywszy na doborzetematów, w całości będzie należał dzieci. To ich pasje, spostrzeżenia, poszukiwania będą najważniejsze. Dzieci otrzymają swoje legitymacje prasowe i będą tworzyły redakcję, z tą różnicą że w „Fidze" nie będzie redaktora naczelnego, tak by wszyscy czuli się równie ważni jako twórcy pisma. Będzie ono tworzone pod okiem doświadczonej dziennikarki, a jego kształtem wizualnym zajmie się profesjonalny grafik. Chcemy, by z „Figi z makiem" wyrósł pyszny makowiec, w którego lekturze zasmakują i dzieci, i rodzice. 

Prowadząca: Małgorzata Fiejdasz-Kaczyńska, dziennikarka. Z pracy w rytmie tygodniowym w „Newsweeku" i „Przekroju" przeszła na rytm miesięczny w „Glamour", dzięki czemu ma więcej czasu na czytanie o dinozaurach 4-letniej Mariannie i zabawy z półtoraroczną Helenką. Właścicielka oryginalnej urody psa Rebusa znalezionego na przystanku autobusowym i rządzącej domem kotki Niny.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w piątki o godzinie 18:00. Skierowane są do dzieci powyżej 7 roku życia.

Zetpety – warsztaty designu

Podczas zajęć dzieci własnoręcznie tworzą przedmioty codziennego użytku. Pracują na materiałach różnego typu: drewnie, filcu, ceramice, tkaninach, papierze, glinie, metalu, plastiku i innych. Główną ideą zajęć jest nacisk na recykling. Uwrażliwienie dzieci na kompleksową metodę ochrony środowiska naturalnego. Mamy pełną świadomość, że wszystkie dzieci mają twórcze podejście do życia, a naszym zadaniem jest rozwijanie, inspirowanie i podsuwanie im różnorodnych pomysłów.

Na ZETPETACH dzieciaki w czasie zimowego semestru 2010/2011 wyczarują m.in.: zabawki, biżuterię, opakowania na świąteczne prezenty, garderobę i wiele innych niezwykłych rzeczy. 
Gimnastyka twórcza uczestników ZETPETÓW obejmie zadania mające charakter otwarty, często czynności zupełnie nieznanych, z którymi dzieci spotkają się w „Fidze z makiem" po raz pierwszy.

Uczestnicy ZETPETÓW mają możliwość:

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, we wtorki; godz. 17:00

wiek: 3+

Balet

W przestronnej sali z lustrami dwie grupy dzieci śmiało wyginają ciało, ucząc się podstawowych pozycji z tańca baletowego. 

Zalety baletu: poprawia koordynację ruchową, wdzięk i grację, wyrabia ogólne poczucie estetyki i dbałość o wygląd. Kształtuje prawidłową sylwetkę i wzmacnia mięśnie.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w środy

godz: 17:00 grupa dzieci od 3 do 6 roku życia,

godz: 18:00 grupa dzieci od 7 do 10 roku życia.

 

Baby jazz dance

Lekcje jazzu dla dzieci to przede wszystkim nauka izolacji, czyli charakterystyczna w jazzie umiejętność poruszania wybranymi partiami ciała, niezależnie od innych. Taniec jazzowy niezwykle rozwija każdego tancerza i ułatwia przyswajanie innych technik tanecznych.

Głównym celem zajęć jest wprowadzenie dziecka w cudowny świat tańca. Baby Jazz Dance jest wstępem do późniejszej nauki różnych technik tanecznych oraz aktywnie spędzonym czasem, którego celem jest nauka ruchu i rozwijanie w dzieciach poczucia rytmu. Każde zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką, następnie wprowadzone są proste choreografie i zabawy przy muzyce, elementy gimnastyki korekcyjnej, rytmiki, stretchingu i ćwiczenia relaksacyjne.

Taniec wspomaga prawidłowy rozwój sylwetki i postawy, rozwija wyobraźnię, kształtuje abstrakcyjne myślenie, a zapamiętywanie kolejnych choreografii jest znakomitym ćwiczeniem pamięciowym. Dzięki lekcjom jazzu dzieci poznają lepiej własne ciało, ukształtują płynność oraz harmonię ruchu. 

Czas: czwartki, godzina 17:00

Zapisy: info@figazmakiem.edu.pl lub 503 784 630

Koszt: 30 zł pojedyncze zajęcia lub 25 zł w karnecie miesięcznym.

Wiek: 3+

 

Warsztaty teatralne

Poprzez świat bajek tworzymy przestrzeń dla nieograniczonej wyobraźni dzieci. Poznawanie bajek z kanonu literatury dziecięcej posłuży do mówienia o emocjach i próby zrozumienia ich poprzez doświadczanie podobnych uczuć na scenie. Zadamy tysiąc pytań i będziemy szukać odpowiedzi. Zaczniemy od gier i zabaw wspomagających naturalną intuicję, integrujących grupę, wzmacniających wrażliwość i sprawność ruchową, by później doskonalić nabyte umiejętności budując przedstawienia.

Zajęcia dla dzieci w wieku 5+

Czas: poniedziałki, 18:00

Koszt: 30 zł, lub w karnecie miesięcznym 25 zł

Prowadzenie: Marta Wardyńska – absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi oraz Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. W roku 1998 wystąpiła gościnnie w sztuce "Słowa Boże" w Teatrze Rozmaitości w Warszawie. Od roku 2007 współpracuje z Teatrem Polskim w Bydgoszczy i Teatrem Wytwórnia w Warszawie.

Zapisz się na newsletter !