Obyczaje staropolskie – warsztaty dla dzieci w wieku 5–12 lat z opiekunami

Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa
📅 piątek 30.12.2016
szlachta
30 GRUDNIA / PIĄTEK 12.00 Obyczaje staropolskie – warsztaty dla dzieci w wieku 5–12 lat z opiekunami

ZBIÓRKA W HOLU GŁÓWNYM / DZIECKO: BILET DO MNW 1 ZŁ, OPIEKUN: BILET WARSZTATOWY 15 ZŁ / OBECNOŚĆ OPIEKUNA OBOWIĄZKOWA / ZAPISY* (OD 19 GRUDNIA, PRZYJACIELE MNW OD 13 GRUDNIA)
16.00 Kultura dworska – oprowadzanie dla dorosłych i młodzieży po Galerii Sztuki Dawnej
W trzech salach: Pałac i willa, Dwór monarszy i wielkoksiążęcy, Dwór magnacki i siedziba szlachecka prezentowane są obrazy, rzeźby, meble, tapiserie, tkaniny, kobierce, przedmioty złotnicze, srebra, naczynia szklane, majolika, fajanse, porcelana, które stanowiły oznaki luksusu i splendoru, instrumenty pouczenia moralnego, nośniki propagandy politycznej albo służyły rozrywce.
ZBIÓRKA W HOLU GŁÓWNYM / BILET WSTĘPU DO MNW / LICZBA MIEJSC OGRANICZONA / OK. 60 MINUT
1 STYCZNIA / NIEDZIELA
12.15 Muzeum w przebraniu – warsztaty dla rodzin z dziećmi 5–12 lat
Karnawał to czas zabaw i balów. Do dziś popularne są maskarady, na których goście ukrywają swoją tożsamość pod maską i odpowiednim strojem. Na obrazach w muzealnych galeriach także można spotkać wielu „przebierańców”. Podczas zajęć przedstawione będą powody, dla których malarze malowali siebie w przebraniach oraz inni równie chętnie w przebraniu pozowali do portretów.

ZBIÓRKA W HOLU GŁÓWNYM / DZIECKO: BILET DO MNW 1 ZŁ, OPIEKUN: BILET WARSZTATOWY 15 ZŁ / OBECNOŚĆ OPIEKUNA OBOWIĄZKOWA / ZAPISY* (OD 27 GRUDNIA, PRZYJACIELE MNW OD 20 GRUDNIA)
16.00 Religia i wiara w kościele i w domu – oprowadzanie dla młodzieży i dorosłych po Galerii Sztuki Dawnej
Oprowadzanie po Galerii Sztuki Dawnej obejmujące sale poświęcone religii i wierze. Podczas spotkania przedstawione zostaną zagadnienia związane z oprawą liturgii w kościołach i miejscach kultu oraz instrumentarium prywatnej pobożności, modlitewnej i medytacyjno-kontemplacyjnej, uprawianej w domu lub w prywatnej kaplicy.

Czy i jak motywować dzieci