Obchody roku Jana Heweliusza

Obchody roku Jana Heweliusza
– wystawa w Centrum Hewelianum – dla wszystkich Janów za darmo,
– pokazy rzemiosł,
– mega gra interaktywna o tematyce gdańskiej,
– spotkanie brofilów,
…- pokaz warki piwa,
– tradycyjne jadło i popitek.
To wszystko w malowniczej scenerii z panoramą gdańską, podążając na miejsce można za darmo przejechać się tramwajem hewliuszowym, w którym będzie można odbyć spotkanie z autorami komiksów biorących udział w Bałtyckich Spotkaniach Komiksowych – GDAK 2011.
Również tego dnia można wybrać się na spacer "Śladami Jana Heweliusza", wybitnego astronoma, właściciela browarów, rajcy Starego Miasta, przyjaciela króla Jana III Sobieskiego. Podczas spaceru przewodnik miejski przybliży Państwu historię miejsc Starego i Głównego Miasta, w których mieszkał i pracował ten słynny gdańszczanin. Spacer odbędzie się w ramach obchodów Roku Jana Heweliusza 2011. Udział jest bezpłatny.
Zbiórka uczestników o godz. 12:00 przy pomniku Jana Heweliusza przed Ratuszem Starego Miasta.
Czas trwania: 1,5 godziny. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia będą przyjmowane do piątku 24 czerwca do godz.: 15.00 na adres: spacery@gdansk4u.pl oraz pod nr tel. (58) 721 32 77. Przy zgłoszeniu prosimy o podanie liczby osób chętnych do udziału w spacerze.
Serdecznie zapraszamy!