O Wilku i Czerwonym Kapturku, Kielce

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”, ul. Duża, Kielce
📅 wtorek 07.02.2017 do środa 08.02.2017
O wilku i Czerwonym Kapturku Kubuś Kielce plakat

Kapturek nie jest grzeczną, dobrze ułożoną dziewczynką. Ma humory, dyskutuje z samym, przedstawiającym tę opowieść Narratorem i zdziwicie się, ale wcale nie lubi chodzić do Babci! Wilk to uzależniony od Mamy życiowy nieudacznik, który mimo nie najmłodszego wieku nie nauczył się jeszcze polować. I zamiast budzić strach, wywołuje w lesie tylko śmiech. Babcia natomiast ma wyraźną słabość do Leśniczego i… nalewki. Najważniejsze jednak jest to, że bohaterowie Guśniowskiej (i pozytywni, i negatywni), mimo swych wad, w gruncie rzeczy mają dobre serca i potrafią cieszyć się życiem.

Czy ta napisana na nowo, stara bajka ma szansę zakończyć się tak jak jej klasyczna wersja, którą opowiadali nam nasi rodzice i dziadkowie? Przekonajcie się sami. Zapraszamy do teatru!

Spektakl dla dzieci od lat 3.

Premiera – 24 września 2016

tekst – Marta Guśniowska

reżyseria – Przemysław Żmiejko

scenografia – Dariusz Panas