O, ja cię! Smok w krawacie!

Data wydarzenia: piątek 17.06.2011

W najbliższy piątek, 17 czerwca o godzinie 17.00, Magda Wosik i Piotr Rychel – twórcy książki “O, ja cię! Smok w krawacie!” zapraszają małych wrocławian do biblioteki w Rynku na zabawę w mazanki. Przy okazji będzie można kupić tę niesamowitą książkę w promocyjnej cenie i dostać dedykację z autografami. Wstęp wolny.

Zapisz się na newsletter !


Wydawnictwo Bajka

Bajka to koncept byłych redaktorów naczelnych "Świerszczyka" i "Misia" – czasopism, na których wychowały się trzy pokolenia Polaków. Na stałe współpracujemy z grupą autorów i ilustratorów związanych z tymi pismami. Od lat należą do niej …

Więcej

Adres:

Ul. Angorska 27 lok.1;
03-913 WarszawaKontakt:

(22) 740 42 51
redakcja@bajkizbajki.pl
http://www.bajkizbajki.pl
facebook

pon-śr
05.11-12.12
2012
Wydarzenia |

Kaczka Dziwaczka w serii Cacko z dziurką

“Cacko z dziurką” to nowa seria wydawnicza, w której ukazywać się będą niewielkie antologie klasyków polskiej literatury dla dzieci w niebanalnym opracowaniu graficznym współczesnych mistrzów ilustracji. Istne cacka literackie i graficzne!

Więcej
śr-pon
24.10-03.12
2012
Wydarzenia |

Król i mgła – nowa książka Marii Ewy Letki

Królestwo, którego samolubny władca lekceważy swoich poddanych, z dnia na dzień pokrywa się coraz gęstszą mgłą… Król, jakby nie widząc panującego wokół chaosu, nadal myśli wyłącznie o sobie i swoich pieniądzach. W końcu nawet jego żona i córka znikają we mgle…

Więcej
śr-pon
10.10-05.11
2012
Wydarzenia |

Niebieska niedźwiedzica

To jedna z tych magicznych książek, które – przeczytane w dzieciństwie – zapamiętuje się na całe życie.
W Niedźwiedziej Dolinie, wśród niedźwiedzi białych, czarnych, szarych i brązowych przychodzi na świat niebieska niedźwiedzica. Jej odmienność drażni mieszkańców, szczególnie gdy okazuje się, że jest zdolniejsza od innych niedźwiedziątek. Niebieska Azul staje się więc coraz bardziej samotna.

Więcej
śr-pon
03.10-12.11
2012
Wydarzenia |

Sznurkowa historia

Co można zrobić ze starym sznurkiem znalezionym przypadkiem na dnie szuflady? Można potraktować go jak śmieć i wyrzucić do kosza. Ale można też zwinąć w kłębek i dać kotu do zabawy. Albo upleść z niego bransoletkę. Lub zrobić skakankę. A może perukę czy zakładkę do książki? Można też pomyśleć, skąd się wziął w tej szufladzie i… napisać o nim książkę.

Więcej
śr-czw
26.09-25.10
2012
Wydarzenia |

Zgadywanki – Bajeczki dla maluszka

“Zgadywanki dla maluszka” to nowa, rewelacyjna seria kartonowych książeczek z wierszykami Małgorzaty Strzałkowskiej. Książeczki rozbudzają ciekawość, ćwiczą koncentrację, spostrzegawczość i umiejętność kojarzenia, rozwijają zasób pojęć i słownictwo dziecka. Przeczytaj maluszkowi zagadkę, a obrazek podpowie mu rozwiązanie, nie odbierając radości samodzielnego odgadywania. Przekonajcie się razem, jaka to świetna zabawa!

Więcej
wt-śr
25.09-10.10
2012
Wydarzenia |

Nowa odsłona strony Wydawnictwa Bajka!

Wydawnictwo Bajka zaprasza do odwiedzenia nowej strony internetowej! Uruchomiona została także wirtualna księgarnia, gdzie bajki z Bajki można kupić z rabatem, są atrakcyjne promocje oraz prezenty dla pierwszych klientów. Dzięki specjalnej animacji do każdej książki można zajrzeć, przeczytać fragment, obejrzeć ilustracje…

Więcej
śr-śr
12.09-10.10
2012
Wydarzenia |

Zielony, Nikt i gadające drzewo

Czy pamiętacie historię Nikta, który mieszkał samotnie na dnie starej, wyschniętej studni i nie wiedział, jaki piękny jest świat poza nią? Dopiero pojawienie się Zielonego uświadomiło mu, jak wiele stracił i pozwoliło oswoić lęk przed nieznanym… “Zielony, Nikt i gadające drzewo” to kontynuacja “Zielonego i Nikta” – obsypanej nagrodami, rzec by można – kultowej książki Małgorzaty Strzałkowskiej z malarskimi ilustracjami Piotra Fąfrowicza.

Więcej
środa
23.05
2012
Wydarzenia |

Nowości w Serii z… dreszczykiem

23 maja do księgarń trafią dwie nowości w Serii z…dreszczykiem: “Czas meteorów” Anny Onichimowskiej oraz “Wakacje Czarownic” Anny Sójki.

Więcej
pon-pt
14.05-01.06
2012
Wydarzenia |

O, ja cię! Smok w krawacie! Najlepszą Książką Dziecięcą Przecinek i kropka 2011

Empik ogłosił wyniki konkursu! Czytelnicy po raz drugi wybrali książkę Bajki. Podczas zakończonych 3. Warszawskich Targów Książki Empik ogłosił wyniki konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą “Przecinek i kropka” 2011. Z blisko stu tytułów zgłoszonych przez wydawców jury nominowało 10 najbardziej wartościowych i najpiękniej wydanych książek dla dzieci w wieku 5-8 lat. Następnie w internetowym plebiscycie głosowali czytelnicy – rodzice i dzieci.

Więcej
śr-śr
18.04-16.05
2012
Wydarzenia |

Wścibscy, Dorota Gellner

Wścibscy pragną wiedzieć wszystko!
Dorota Gellner nie ma sobie równych w wymyślaniu nietuzinkowych bohaterów, których zabawne perypetie opisuje znakomitą rymowaną prozą.

Więcej
śr-pon
21.03-16.04
2012
Wydarzenia |

Świstawka

Wielka wyprawa nieustraszonych poszukiwaczy Maminej Świstawki
W życiu każdego świstaka najważniejsza jest świstawka. Wie o tym nawet najmniejsze świstaczątko. Kiedy więc pewnego dnia ginie Świstawka Mamy, zadziorna Ziutka i jej trochę niesforni bracia wyruszają na poszukiwania.

Więcej
śr-czw
01.02-01.03
2012
Wydarzenia |

Wyliczanki z pustej miarki

O poranku z pustej szklanki wyskoczyły wyliczanki…
Dobra zabawa nie może obejść się bez wyliczanek! Do takiej właśnie zabawy zaprasza nas ta książka. Znajdziemy tu kilkadziesiąt nowych, arcyśmiesznych rytmicznych dziecięcych rymowanek, pełnych absurdalnego humoru prostych wierszyków, które łatwo wpadają w ucho i od razu zostają w głowie.

Więcej