Nowy cykl warsztatów weekendowych Małego Inżyniera

Zagrodnicza 8a (Winogrady)
📅 środa 18.10.2017 do sobota 04.11.2017
Nowy cykl warsztatów weekendowych Małego Inżyniera

Z początkiem listopada rusza kolejny cykl warsztatów weekendowych Małego Inżyniera. Tym razem mamy do zaoferowania zajęcia z robotyki WeDo 2.0, Eksperymentów I, Elektroniki Analogowej i Cyfrowej oraz kurs programowania Kodu Game Lab.

Robotyka Lego WeDo 2.0 to warsztaty skierowane do dzieci w wieku od 5 do 7 lat. Dzięki nim dzieci mają doskonałą możliwość rozwijania nie tylko umiejętności manualnych, ale również zdobycia wiedzy w dziedzinach programowania oraz inżynierii.

Eksperymenty Szalonego Naukowca stanowią bezpośrednią kontynuację poziomu 0, lecz bez problemu odnajdą się na nich również mali inżynierowie, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z chemią i fizyką. Kurs jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat. Dzieci podczas tego kursu wykonują szereg ciekawych doświadczeń, które pomagają im zrozumieć otaczający świat oraz rozbudzają pasję do nauk ścisłych.

Warsztaty z Elektroniki Analogowej i Cyfrowej to doskonała okazja, aby dziecko nauczyło się podstaw elektrotechniki oraz nabrało wprawy przy używaniu narzędzi niezbędnych do tworzenia obwodów elektrycznych. Uczestnicy w wieku od 9 do 11 lat, pod czujnym okiem instruktora, będą mogli używać lutownicy, by tworzyć proste układy takie jak “Alarm do sekretnej szuflady” czy “Nocnego Dręczyciela”. Zostaną też wtajemniczeni w podstawy programowania platform Arduino, dzięki którym można symulować pracę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu czy też kontrolować proste roboty.

Programowanie Kodu Game Lab to idealny kurs dla dzieci w wieku 8 do 11 lat, które chcą podejść do gier komputerowych w zupełnie inny sposób – tym razem nie jako użytkownicy, lecz jako ich twórcy. Uczestnicy, dzięki łatwemu w obsłudze środowisku programistycznemu, będą mogli zgłębić wiedzę dotyczącą programowania obiektów i tworzenia algorytmów sztucznej inteligencji. Przy pomocy prostych narzędzi nauczą się również jak w łatwy sposób stworzyć atrakcyjną dla oka planszę.

Zajęcia będą odbywały się na naszych salach przy ulicy Zagrodniczej 8a w Poznaniu, w soboty 4, 18 i 25  listopada oraz 2 grudnia w następujących godzinach:

• Robotyka Lego WeDo 2.0: 12:00 – 14:00;
  • Eksperymenty I: 9:00 – 13:00;
  • Elektronika Analogowa i Cyfrowa: 12:00 – 14:00;
  • Programowanie Kodu Game Lab: 14:30 – 16:30.

W ramach naszych warsztatów oferujemy:

Zabieram dzieci z sieci

Kurs dla rodziców cyfrowych dzieci

Nauka zdalna spowodowała, że twoje dziecko nie odchodzi od komputera nawet w wolnym czasie? Czujesz się bezsilny jako rodzic? Nie wiesz, gdzie wytyczyć granice i jak je egzekwować? Chciałbyś nawiązać z dzieckiem konstruktywny dialog na temat używania mediów elektronicznych?

Ten kurs jest właśnie dla ciebie!

• Opiekę wykwalifikowanych instruktorów posiadających szeroki zakres wiedzy z nauk ścisłych (informatyki, robotyki, chemii, fizyki).
  • Sprzęt niezbędny do przeprowadzenia zajęć.
  • Sprzęt ochronny.
  • Na robotyce pracę w dwuosobowych zespołach.
  • Napoje oraz przekąski.
  • Dyplom potwierdzający ukończenie kursu.

Ceny i zapisy dostępne są na stronie:

Mały Inżynier
Zagrodnicza 8a (Winogrady)