Nowy cykl warsztatów dla dzieci w Nowym Teatrze

Nowy Teatr w Warszawie
📅 sobota 13.08.2016
Ptaszek

Będziemy się zastanawiać, jak wygląda świat oczami ptaków. Co sprawia, że unoszą się w powietrzu? Dlaczego niektóre szybują, a inne szybko uderzają skrzydłami? Poszukamy miejsc, w których się kryją i zakładają gniazda. Porozmawiamy, jak możemy pomagać ptakom na co dzień.

Spojrzymy też uważnie pod nogi i dowiemy się, kim jest turkuć podjadek, ile nóg ma stonoga, na kogo czyha wij i co tak naprawdę pod ziemią robi dżdżownica. Zrobimy prosty domek dla samotnych pszczół, spróbujemy złapać owady, żeby potem przyjrzeć im się z bliska i zachwycić się różnorodnością barw i kształtów. Porozmawiamy o tym, jak pszczoły radzą sobie w mieście oraz do czego służą „hotele dla owadów”.

W trakcie spacerów po okolicznych parkach przyjrzymy się roślinom, które w nich rosną. Poszukamy różnych kwiatów, nasion, owoców, porozmawiamy o ich funkcjach i roli w ekosystemie miasta. Oddamy głos dzieciom, żeby opowiedziały jak widzą przyrodę wokół siebie, co w niej lubią, jak wykorzystują, co jedzą i skąd to jest.

Prowadzenie: Magdalena Siemaszko, Stanisław Łubieński, Igor Siedlecki

Warsztaty będą odbywać się w każdą sobotę w Nowym Teatrze, przeznaczone są dla dzieci 5+,
Wstęp: 10 zł
Obowiązują zapisy warsztaty@nowyteatr.org

Ptaki, krzaki i robaki, czyli o przyrodzie miasta

Harmonogram:

13 sierpnia: „Czy sójka leci za morze?”

20 i 27 sierpnia: „Jak przyjrzeć się biegaczom i jak schwytać motyla? Czyli o metodach łapania owadów w terenie.”