Noc Muzeów w Muzeum Historii Polski

📅 sobota 18.05.2013
Noc Muzeów  w Muzeum Historii Polski

Ponadto przypomniane zostaną fragmenty legend polskich w interpretacji Teatru Wolandejskiego.

W muzealnym kiosku multimedialnym będzie wyświetlana prezentacja przyszłej wystawy stałej Muzeum oraz filmy historyczne. A miłośnicy książek będą mogli zakupić książki wydawane przez MHP.

Godzina rozpoczęcia: 18.00, godzina zakończenia: 1:00

Lokalizacja: Ogród przy siedzibie Muzeum Historii Polski przy ul. Senatorskiej 35 (wejście od Parku Saskiego), Warszawa (dzielnica Śródmieście)

Możliwości dojazdu: środki komunikacji miejskiej (metro przystanek Ratusz Arsenał, MZA, tramwaje) przystanki na pl. Bankowym; ew. spacer z pl. Piłsudskiego, Krakowskiego Przedmieścia lub pl. Zamkowego.  W pobliżu wejścia do MHP są miejsca do parkowania samochodów.

Pełny program i mapa warszawskiej Nocy Muzeów: www.um.warszawa.pl/nocmuzeow

* * *

Pierwsza Noc Muzeów na świecie odbyła się w Berlinie w 1997 roku. W Polsce w 2003 roku zorganizował ją jako pierwszy Poznań; warszawska publiczność po raz pierwszy mogła wziąć udział w tym wydarzeniu rok później – w 2004 roku. Obecnie Noc Muzeów jest organizowana w Polsce w 80 miastach.

Dwie pierwsze warszawskie edycje odbyły się nietypowo – w czerwcu, lecz już następne zostały połączone z obchodami Międzynarodowego Dnia Muzeów, które zawsze odbywają się w maju. W pierwszej edycji udział wzięło zaledwie 11 muzeów, które odwiedziło 16 tys. osób. Od 2007 roku w Warszawie notowane są rekordy frekwencyjne. Od dwóch lat liczba zwiedzających to ok. 200 tysięcy osób.