Noc Muzeów w Bunkrze Sztuki

📅 piątek 19.05.2017 do sobota 20.05.2017
Wstęp bezpłatny
Bunkier Sztuki i Noc Muzeów

Specjalnie dla gości Nocy Muzeów przygotowaliśmy przedpremierowe otwarcie wystawy Wojna, jaką widzimy, organizowanej w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie. Jej oficjalny wernisaż odbędzie się w sobotę 20 maja o godz. 16.

Prace pięciu artystek układają się w głośny antywojenny protest, choć każda z nich operuje inną techniką – kolaż, fotomontaż a nawet fotoksiążka. Piękne panie domu w stylu American glamour odkurzają zasłonę – a za nią wielkoformatowe zdjęcia z frontu (to twórczość Amerykanki Marthy Rosler).

Oprócz wystawy Wojna, jaką widzimy  w Bunkrze Sztuki będzie można obejrzeć prace: Justyny Mędrali na wystawie Maszyna była pod takim wrażeniem, że sama na siebie spadła oraz Rupali Patil i Prabhakara Pachpute Zwiastunki chaosu. Warto też poszukać wędrującej wystawy Ukryte z pracami Macieja Jerzmanowskiego i Janusza Kaczorowskiego.  Wstęp na wszystkie ekspozycje będzie bezpłatny.

Podczas Nocy Muzeów będzie można także zrobić zakupy. Na kiermaszu będą dostępne nowości wydawnictwa Bunkra Sztuki w bardzo atrakcyjnych cenach. Szczególnie polecamy książki dla dzieci z nagradzanej serii Małego Klubu Bunkra Sztuki z czołówką nazwisk polskich pisarzy współczesnych, m.in.: Justyną Bargielską, Joanną Bator, Sylwią Chutnik, Łukaszem Orbitowskim, Szczepanem Twardochem, oraz publikację Węże, sztylety i płatki róży. Polska ilustracja książkowa.

19−20.05.2017, godz. 19−1

Wstęp: bezpłatny
Oficjalny organizator Nocy Muzeów: Urząd Miasta Krakowa Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego